3 fotbalová mentální cvičení pro vaši fotbalovou hru

0

V současnosti je to trochu frustrovaný termín, ale odborníci na všímavost nám řeknou, že ve skutečnosti existuje již mnoho staletí. Všímavost je o tom být v „teď“, nestarat se o minulost (a nezadržují selhání více prostoru naší paměti než úspěchy?) nebo se trápit budoucností.

Abychom toho dosáhli, musíme znovu procvičit svá těla.

  • Posaďte se nebo stůjte v tichém prostoru a soustřeďte se na naše tělo po kouscích. Zaměřte se na to, jak se každá část cítí.
  • Vnímejte místnost a všímejte si detailně každé části (v rušné místnosti se můžeme každý den soustředit na jinou část.)
  • Cítíme, jak dýcháme. Dýchejte dlouze a pomalu, abyste se uvolnili.

Měly by to být každodenní činnosti. Zabere jim to jen chvilku. Postupem času se naše schopnost soustředit se zlepší. Není třeba říkat, jak užitečné je to na hřišti!

Všichni máme své sny. Až budu mít dost peněz, koupím si toho Jaguara. Po povýšení se budu cítit skvěle.

Výzkumy ukazují, že pokud se budeme chovat jako by už jsme ve svých snech, oba je pravděpodobněji dosáhneme a budeme se cítit lépe, když se posouváme k tomuto ideálnímu stavu.

Tento dril duševní odolnosti můžeme vidět často používaný v profesionálním sportu, protože role psychologa hraje stále větší roli. Ti, kdo provádějí penalty, jsou vyzváni, aby si vizualizovali míč v zadní části sítě. Brankáři, aby si představili skok, který produkuje úžasný zákrok. Samozřejmě ne vždy to vyjde. Volné kopy stále končí v horní části tribuny za brankou, ale tento akt vizualizace nám umožňuje dosahovat našich cílů častěji. Úspěch při dosahování našich cílů často znamená skórování našich cílů!

V praktickém smyslu si můžeme vzít jeden sen denně – nemusí být velký – představit si, že jsme ho dosáhli, vycítit, jak se budeme cítit, a podle toho jednat. Postupem času poroste naše pozitivita a tím i naše duševní odolnost.

Někteří z nás neumí matematiku. Jiní nedokážou provést ani tu nejzákladnější kutilskou práci. Vlastně můžeme. Možná nejsme Pythagorové, ale pokud nebudeme mít nějakou konkrétní podmínku, která nás zastaví, budeme matematické principy používat neustále a úspěšně. Kolik drobných dostaneme v obchodě? Úhel pro zajetí vozu na parkovací místo. K ničemu s našimi rukama? A co zahradničení, které děláme? Co takhle opravit zlomený meč našeho dítěte? Výměna žárovky.

Naše předsudky o nás samých bývají černobílé. Pravda je často hombre odstínů. Naším cílem je podívat se na předpojatost za den, vyhodnotit ji a učinit ji pravdivější.

Nebude to trvat dlouho a naše vnímání sebe sama bude pozitivnější.

podobné příspěvky

Leave a Reply