Brankáři, vedení týmu a odměna mládí – The Conventional Playmaker

0
Brankáři, vedení týmu a odměna mládí – The Conventional Playmaker

Poté, co byl dlouholetým sluhou více než deset let, čas Davida De Gea v Manchesteru United musí skončit, pokud se United mají pohnout kupředu ve způsobu hry a pokud mají změnit způsob, jakým řídí svůj tým.

Přestože neuspokojivé výsledky v posledních zápasech nebyly zcela vinou španělského brankáře, řada chyb De Gea nejen v těchto zápasech, včetně porážek se Sevillou a West Ham United, ale v průběhu posledních pěti let zanechala mnoho zvědavých. jestli by bylo nejlepší nahradit ten, který byl dříve považován za jeden z nejlepších, ne-li na světě.

Začátek sezóny 2023/24 by mohl vidět, že by De Gea mohl obnovit svůj status první volby United mezi tyčemi, zejména uprostřed zpráv o prodloužení smlouvy.

United ale potřebují brankáře, který je pohodlnější s míčem; ať už při přijímání zpětných přihrávek od obránců, protože se recykluje nahromadění, vybírání obránců nebo záložníků, kteří klesají hlouběji, kteří jsou nakloněni a umístěni tak, aby přijímali míč, nebo vypouštějí delší přihrávky, aby se přesně vyhnuli tlaku soupeřů.

Pokud jde o jeho práci proti míči, De Gea od sezóny 2018/19 inkasoval v Premier League 220 gólů, přičemž průměrný očekávaný počet gólů po střele je 206,1. A zatímco v sezóně 2017/18 De Gea dosáhl očekávaných cílů po vstřelení minus povolené branky +12,5, v letošní sezóně byl průměr -1,7. To znamená, že v roce 2018 byl De Gea více nadprůměrně stříleným stoperem než nyní a zachraňoval více gólů před obdrženými góly.

Není žádným překvapením, že v době, kdy se začal loňský turnaj mistrovství světa, De Gea zaprvé již nebyl brankářem první volby Španělska a zadruhé nebyl ani zařazen do konečného kádru 26 mužů. To ještě více zaráží mysl, že United se ještě nepokusili postoupit z De Gea, a to i poté, co se u kormidla postavila řada manažerů.

Proto De Gea pravidelně startující v příští sezóně za United by pravděpodobně vytvořil špatný precedens pro postup týmu Erika ten Haga. Zdá se, že klub není ochoten pustit De Gea, možná tím, že ponechává prostor pro sebezpyt, když by pro něj neměl být prostor v prostředí vedení týmu. Pokud se United zaštiťují slávou a formou minulosti, jak jsou pak schopni nahlížet na současnou situaci, jaká je, a napravit ji, aby ji bylo možné vylepšit?

Snížit De Geu na druhé housle je řešení, byť vzhledem k jeho senioritě nepravděpodobné. De Gea zatím v této sezóně odehrál 53 zápasů ve všech soutěžích a jeho místo v základní jedenáctce je nezpochybnitelné.

Naposledy to bylo napadeno během kampaně 2020/21, kdy se Dean Henderson vrátil ze svého úspěšného působení na hostování v Sheffieldu United a vsadil na své tvrzení, že je první volbou. Henderson odehrál 26 zápasů, z nichž jedno bylo během působivé výhry 0:2 v Manchester Derby, dokonce sehrál svou roli při vedení ke gólu Luka Shawa. Ale Henderson hrál v následující kampani pouze třikrát a od té doby strávil letošní sezónu na hostování v Nottingham Forest.

Henderson se v létě vrátí do týmu, a přestože je momentálně zraněný, bude si chtít buď upevnit místo brankáře první volby, nebo natrvalo přestoupit na nový tým. Údajně se hledali i další brankáři, včetně Dioga Costy z Porta a Barta Verbruggena z Anderlechtu.

Mohl by ale být v počítání i Matej Kovář, rezervní brankář United, který strávil sezonu na hostování v pražské Spartě? Pražané vedou českou první ligu a po 30 odehraných zápasech inkasovali pouze 29 branek. Jen pár týdnů do jeho půjčování a on jako trenér Brian Priske označil Kovára za ”budoucnost českého fotbalu”.

Téma Kováře se opírá o to, jak je jedním z mnoha mladých talentů, které United poslali na hostování do klubů v Evropě, ale většinou do anglických nižších lig, nebo se drželi na okraji první jedenáctky.

Je důležité využít tyto hráče způsobem, který bude přínosem pro klub, zatímco potřebuje další obnovu kádru.

Mezi výše uvedené talenty patří, ale nejsou omezeny na:

Hannibal Mejbri odehrál 1947 minut v 38 zápasech za Championship Birmingham City, v nichž dal 1 gól a 5 asistencí. Nabízí techniku ​​a bojovnost ve středu zálohy.

Zatímco Amad Diallo hrál za tým Sunderlandu, který si na konci sezóny zajistil místo v play-off Championship. Amadových 13 gólů a 3 asistence sehrálo klíčovou roli a pod vedením Tonyho Mowbraye udělal dobrý vývoj.

Obrácený křídelník rád stříhá a střílí, ale jeho profil a tendence hrát ve stísněných prostorech s citem pro kombinace mohou znamenat, že by se hodil pro centrálnější roli v první jedenáctce United.

Krajní obránci Alvaro Fernandez a Ethan Laird poskytovali podporu v útoku a obraně pro Preston North End, respektive Queens Park Rangers. I když forma Rangers klesla od odchodu Michaela Bealeho do jmenovce Rangers.

Charlie Savage udělal moudrý krok k Forest Green Rovers a Will Fish vystupoval prominentně pro Hibernian.

Zatímco záložníci Zidane Iqbal a Kobbie Mainoo a křídelníci Anthony Elanga a Facundo Pellistri se tu a tam krátce objevili, Alejandro Garnacho je ukázkovým příkladem mládí, které jasně září v mixu prvního týmu United, s novou smlouvou a odměnu za jeho úsilí.

V důsledku toho to, jak jsou tyto talenty využívány, ať už jsou integrovány do první jedenáctky, nebo jsou znovu zapůjčeny či dokonce prodány, by mohlo vytvořit precedens pro klub z dlouhodobého hlediska, v dobrém i ve zlém.

Všechna data s laskavým svolením http://www.fbref.com

podobné příspěvky

Leave a Reply