Bundesliga Fanatic říjen ocenění hráče a gólu měsíce – Bundesliga Fanatic

3
Bundesliga Fanatic říjen ocenění hráče a gólu měsíce – Bundesliga Fanatic

Jak se blíží mistrovství světa, je čas udělit třetí ocenění fanatického hráče Bundesligy a gól měsíce sezóny. Čtyři hrací dny, na které se dalo koukat, nebyla nouze o zasloužilé kandidáty v obou kategoriích. Kdo tedy v říjnu nejvíce zaujal?

Hráč měsíce: Christopher Nkunku (RB Leipzig)

S tím, jak se sezóna Bundesligy rozhořívá a jak se blíží mistrovství světa, není nouze o hvězdné umělce – někteří chtějí upevnit svou pověst a jiní chtějí upoutat pozornost a získat místo třeba ve finále v Kataru. Christopher Nkunku z RB Leipzig spadá do první kategorie a určitě bude posledním cutem Didiera Deschampse i přes obrovský hrnec talentů, který má Francie k dispozici.

V říjnu se 24letý hráč vrátil do své nejlepší formy po relativně klidném začátku s pěti góly v pěti zápasech a jednou asistencí. Die Roten Bullen vyhrál tři a dvakrát remizoval v říjnu, přičemž útočný impuls Nkunku byl klíčovým faktorem. Proti Bochumi se dvakrát trefil a proti Mohuči se postaral o vyrovnání. Další pozdní gól přišel proti Augsburgu (super přímý kop), když jeho pátý v měsíci pomohl týmu Marca Rose porazit Bayer Leverkusen v den zápasu 12.

Pokud lze zprávám věřit, Chelsea ani nehodlá čekat do léta, než učiní očekávaný krok k podpisu útočníka. Taková byla jeho velkolepá forma a boj Blues o to, že by Lipsko mohlo v zimním přestupovém období dostat nabídku 80 milionů eur.

Čestná uznání: Než Nkunku dostal kývnutí, byli vážně zvažováni dva hráči. Jesper Lindström s jeho čtyřmi góly a jednou asistencí by byla více než důstojná nominace s útočníkem Bayernu Mnichov Erik Maxim Choupo-Moting má také dobrý měsíc v říjnu, když ukazuje, že tradiční role číslo devět v klubu nezanikla ztrátou Roberta Lewandowského.

Gól měsíce: Gerrit Holtmann (Mainz vs. Union Berlin MD10)

Probrat góly z různých říjnových zápasů nebyl v žádném případě bolestivý úkol, ale sesadit je do užšího výběru před výběrem vítěze ano. Normálně je to individuální zázračný úder nebo šílený běh a cíl, který získá cenu Gól měsíce, ale tento měsíc je to skutečné týmové úsilí, i když Gerrit Holtmann dostal poslední dotek. Kdo věděl, že spodní strana Bochumi může hrát takový fotbal na jeden dotek, tiki-taka, (stará) Barcelona?

Čestná uznání:

Hlavními soupeři byli Dejana Ljubiciče stávka na Köln proti Dortmundu, Larse Stindla blesk proti Kolínu. Leroy Sané gól proti Freiburgu byl skvělý Jespera Lindströma únik a finiš proti Bayeru Leverkusen. Moussa DiabyOtvírák Leverkusenu proti Schalke byl také vzácným okamžikem radosti Werkself v říjnu.

podobné příspěvky

Leave a Reply