Co říkají – Bundesligový fanatik

4
Co říkají – Bundesligový fanatik

Bayer Leverkusen proti Club Brugge

Xabi Alonso: „Chceme zůstat v Evropě a dát našim fanouškům další mezinárodní domácí zápas. Být v Evropské lize je pro tým, fanoušky i celý klub velmi důležité. Budeme bojovat a dáme ze sebe všechno.”

“Nebudu sledovat další hru.” Musíme se dívat sami na sebe a chceme vyhrát, abychom měli v Novém roce co největší šanci být v Evropě.

Nadiem Amiri: „Utkání je dobrý čas na obrat. Jsme plní energie a dáme do toho všechno.”

Carl Hoefkens: „Chci vyhrát každý zápas a můj tým také. Je jedno kdy a proti komu. A proto se chceme ve středu znovu ukázat Evropě v Leverkusenu. Můžeme být vítězi skupin v Lize mistrů. To jsou fantastické příležitosti, kterých se moji hráči mohou chopit.

Vložit z Getty Images

„Že jsou pro nás věci čím dál těžší? To je relativní. Takový zápas proti Portu: to se může stát, pokud neuděláte všechno správně. To je také pochvala: ukazuje to, jak dobře jsme si vedli v těch prvních čtyřech zápasech. Nepotřebujeme referenční shodu.

„Leverkusen hraje jinak než v prvním zápase, ale ne nutně lépe. Nyní hrají například více v držení míče.“

Bayern Mnichov vs Inter

Julian Nagelsmann: „Je to velmi dobrý tým, jako Barcelona. Jsou to maličkosti, které se počítají. V zápase s Barcelonou jsme měli trochu štěstí. V Lize mistrů nemáte tolik zápasů, abyste napravili chyby. Inter má velmi dobré hráče, dobré hráče, kteří se často hravě osvobodí ve stísněných prostorech, takže mě to nepřekvapilo.

“Máme vyrovnaný kádr. Poslední týdny ukázaly, že jsme při změně nezaznamenali žádný zásadní pokles výkonu. Zítra budeme muset střídat, protože pár hráčů je zraněných a unavených.

„Chceme vyhrát zápas, ale stále nás čekají důležité zápasy v Bundeslize, v tabulce jsme velmi blízko. Každý se může ukázat, to je dobrý pocit. Je to zápas Ligy mistrů a 18 bodů ve skupině by bylo velmi silné.”

Vložit z Getty Images

Joshua Kimmich: „Hráli jsme proti Itálii v Lize národů. Bylo vidět, že národní tým je v rozvratu. O Itálii se vždy vědělo, že hraje se spoustou zkušených hráčů. Teď tomu tak není. Jsou to mistři Evropy, takže mě překvapilo, že měli takovou změnu. Proti Itálii je vždycky nepříjemné hrát, mají v týmu velkou kvalitu.

„Kouč již zmínil, že jde o vysílání signálů interně i externě. Chceme přenést nadšení, které jsme v poslední době prokázali na poli. Samozřejmě chcete vyhrát každý zápas. Zítra půjdeme na analýzu Interu Milán. Chceme vyhrát zápas, abychom vyslali signál.

„V Lize mistrů jsme byli velmi úspěšní. Na konci dne, v únoru, březnu a dubnu, se rozhodne, kdo bude favorit. V první řadě jsme hrdí na to, že jsme skupinu, velmi obtížnou skupinu, tak dobře zvládli. Že je pozoruhodné, že jsme den zápasu před koncem skupiny na prvním místě.”

Simone Inzaghi: „Oproti začátku září, kdy jsme hráli první zápas, jsme v lepší chvíli, tým se rozrostl. Zítra nás čeká zápas, který se nepočítá do klasifikace, ale výzva na krásném stadionu proti jednomu z nejlepších týmů v Evropě. Chceme hrát seriózní a organizovanou hru s vědomím, že budou potíže, protože najdeme silný tým s hlubokým kádrem.”

Robin Gosens: „Myslím, že to bude stejné i zítra: je to pro nás skvělá příležitost, protože uvidíme, jak daleko jsme se dostali. Od prvního zápasu proti Bayernu v září jsme se hodně změnili a vyrostli. Jsem zvědavý, jak budeme hrát proti současnému jednomu z nejlepších týmů na světě: bude to skvělý zápas Ligy mistrů.”

Sporting proti Eintracht Frankfurt

Rúben Amorim: „O remíze ani nemluvíme. Musíme vyhrát a vědět, ve kterém okamžiku jsme. Je pravda, že můžeme počítat se dvěma výsledky a nakonec se tomu můžeme přizpůsobit, ale na začátku zápasu by byla chyba o tom přemýšlet.

“Nemyslím si, že je nedostatek sebevědomí.” Co nám chybí, je přesvědčení, důvěra v přesvědčení, ne v technické části. V roce, kdy jsme byli šampioni, jste cítili, že se něco stane, a teď je to naopak a je těžké to hráčům vysvětlit. Všechno se mění a my máme všechno na to, abychom vyhráli.

„Myslím, že letos mají soupeři větší potíže nás zastavit, protože jsme si vytvořili více příležitostí, nedokázali jsme skórovat. Snáze se nám tvoří, lépe kontrolujeme útoky soupeřů, ale v tom či onom rozptýlení dostáváme góly. Chybí schopnost reagovat na špatné časy a to tým vyčerpává.

Vložit z Getty Images

„Musíme hledat sílu, ať je to kdekoli, fotbal je takový. Ve špatných časech jsou dobré věci, ve špatných se učíme, ale není moc co si vzít. Nejsem moc zastáncem toho, že musíme hodně trpět, abychom vyrostli. Dobré na tom je, že už jsme takoví byli a věděli jsme, jak zatočit.“

Pedro Porro: „Bude to těžký zápas, jako každý jiný. Nevidím žádný rozdíl oproti hře v Německu. Jsou skvělý tým a ukázali, proč jsou v Lize mistrů. Pokud jde o nás, soustředíme se na vítězství a to je to, co uděláme.

„Naši soupeři mají také své výhody. Odehráli jsme dobré zápasy na této úrovni a soustředíme se na zlepšení obranných řad, ale jsou hry, kde to tak dobře nejde. Zítra chceme, aby běželi, a na to se soustředíme.

“Tým si vede dobře, soustředí se na to, co musí udělat a na zítřejší vítězství, stejně jako sebevědomý a to se pokusíme ukázat.”

Oliver Glasner: “Znovu jsme se podrobně podívali na Sporting a také jsme prošli naší hrou proti BVB. Kluci stále dělají dobrý dojem. Těšíme se na toto finále. Mám velmi dobrý pocit, protože si myslím, že jsme se oproti prvnímu úseku hodně zlepšili. Jsme dobře připraveni.

„Do finále jsme se dostali díky dobrým výkonům v poslední době v Lize mistrů. Uděláme vše pro to, abychom tento zápas vyhráli a probojovali se do osmifináleportování má jasnou strukturu jejich hry proti míči. Jsou dobře organizovaní a je těžké proti nim dávat góly. Přitom sami rychle hrají na špici, kde mají velkou rychlost a kvalitu.

Zítra to bude zápas 50/50. Jedna věc je jasná: musíme vyhrát, abychom byli v Lize mistrů, abychom postoupili Spoléháme jen sami na sebe a budeme tvrdě hrát, abychom vyhráli.“

Kevin Trapp: „Kvalifikace na 16. kolo Ligy mistrů je něco historického, co můžeme udělat. Tvrdě jsme pracovali, abychom se dostali do osmifinále sami. To je jedna z nejkrásnějších věcí, kterou můžete zažít. Během posledních zápasů jsme získali obrovské sebevědomí. Jedno kolečko rychle vklouzne do druhého.”

podobné příspěvky

Leave a Reply