Fernandesova mnohostranná role a různé způsoby útočení na bednu v dokonalé reakci – The Conventional Playmaker

0
Fernandesova mnohostranná role a různé způsoby útočení na bednu v dokonalé reakci – The Conventional Playmaker

Porážka s vašimi největšími soupeři vždy podnítí pocity zklamání. Stejně jako utrpění porážky při dohlížení na velký gólový deficit, možná s dalším ponížením a šokem. Takže když Liverpool porazil ve formě Manchester United o 7 gólů, bez ohledu na to, jak byl vnímán pod mikroskopem, přineslo by to zklamání, ponížení a šok. Další ukázkou United proto musel být okamžitý návrat na vítězné cesty, čehož dosáhli, když porazili Real Betis 4:1 v prvním zápase svého druhého kola Evropské ligy.

United začali stejnou jedenáctku, která podlehla 7:0. Bylo to možná s cílem, aby se hráči vykoupili, ale při této příležitosti šlo většinou o návrat k tomu, na co jsou přihlížející zvyklí. Marcus Rashford začal na levé straně, Wout Weghorst vedl útok jako č.9. Bruno Fernandes byl také využíván centrálně, ale jeho role ve středu pole byla mnohostranná.

Důvod, proč byla Fernandesova role taková, byl jeden ze dvou osmiček vedle Freda, v United 4-1-4-1, Fernandes byl často tím hlubším z těch dvou, když United měli držení míče, ale také vedl útočné přechody. způsob nese a přechází na běhy prováděné vpředu a také na boční běhy, zejména přes pravostranný kanál.

V nahromadění Fernandes často zaujímal hlubší pozice, Fred postupoval dopředu a hrál blíže k Weghorstovi. Může to být proto, že Fernandes je nejbližší věcí, kterou United mají ke kontrolorovi ve středu zálohy, přičemž Christian Eriksen není k dispozici minimálně do konce dubna.

Fennadesovy doteky; měl míč ve velkém objemu na obou polovinách hřiště. Zdroj: whoscored.com

Při Eriksenově nepřítomnosti hráli Fred, Marcel Sabitzer a Scott McTominay po boku Casemira, ale všichni tři jsou spíše box-to-box profily a nejsou tak odolní vůči tlaku soupeře. Bylo to poprvé, co Fernandes zabíral prostory výrazně hlubší než obvykle, a v tom případě to mohl být krok, který měl kompenzovat Eriksenovu nepřítomnost. Není žádným překvapením, že během předchozího letního přestupového období se na Casemiro hledal další záložník.

Tým Erika ten Haga začal rychle a po pouhých 6 minutách získal počáteční vedení. Průběh Fernandese po pravé straně vedl k tomu, že záložník zahrál přihrávku do pokutového území. To bylo ošoupané a zachycené, ale pouze v dráze Rashforda, který poté prokopl míč do horní části branky mimo dosah brankáře Claudia Brava. Tento finiš byl pro Rashforda 26. gólem ve všech soutěžích v této sezóně a jeho 18. od konce mistrovství světa.

United si vytvářeli šance nad rámec vstřelených branek v průběhu zápasu, včetně těch přes křížky z boků, aby se střetli s Weghorstem v pokutovém území.

Weghorstova role je jiná, když je na obvyklé pozici středního útočníka, než když hraje jako provizorní záložník. Stále poskytuje fyzickou přítomnost a cíl, na kterém mohou běžci hrát, ale když hraje vepředu, Weghorst se nevyhnutelně snaží dostat na konec křížů z boků. Centr Luka Shawa se setkal s Weghorstem, ale jeho pokus byl zblokován.

Když Shaw přešel přes míč směrem k Weghorstovi, Antony nebyl označený a mohl zaskočit do volného míče.

A pak centr od Antonyho hlavičkoval Weghorst, ale Bravo si s ním snadno poradil.

Druhý kříž zleva, kterého potkal Weghorst, viděl útočníka jako jediný cíl uvnitř boxu, zatímco ostatní se místo něj snažili kombinovat na okraji boxu.

Je zajímavé, že tento kříž byl výsledkem toho, že si Antony a Rashford krátce vyměnili boky. Antony je možná vhodnější pro přechod z levého křídla kvůli vnímané neochotě používat slabší pravou nohu. Antonymu se díky jeho profilu hodí spíše pravá strana, ale přesunout ho na levou stranu je šikovné řešení ve hře.

Weghorstova role je odlišná od role, kterou Rashford zaujímá, když je vepředu, protože ten se snaží přijímat přihrávky přes horní část obrany nebo mezi liniemi, poté, co provedl úprky přes kanály a zezadu. Rashfordova role středního útočníka je dynamičtější a vyhovuje Rashfordovi, ale Weghorst je užitečná nepříjemnost v šestiyardovém boxu a pro ostatní útočníky je fólií.

Betis nakonec před poločasem vyrovnal po skvělém zásahu přes šestnáctku Ayozeho Pereze a měl další šanci jít do vedení po chybné přihrávce Davida De Gea. Míč se ale odrazil od tyče.

První poločas byl vyrovnaný, ale druhý poločas dohlížel na to, jak United převzali kontrolu nad řízením a znovu získali své vedení díky skvělému úsilí Antonyho. Casemiro přihrál Fernandesovi, který byl volný v prostoru uprostřed; Betis poskytl United spoustu prostoru mezi středem a obranou a uvnitř šestnáctky.

Fernandes se otočil kolem své značky…

rychle přihrál Antonymu, který byl mírně v poli vpravo.

Antony zaujal dobrou pozici, aby mohl shodit rameno a vystřelit. Antony dostal prostor, možná proto, aby obránce mohl pokrýt i vnější stranu křídla, ale měl prostor k umístění vynikajícího curlingového úderu do vzdálenějšího rohu. Je to předvídatelný krok, kterým je Antony známý, ale stále je těžké ho zastavit. Ten gól přišel v pravý čas.

Fernandes udržuje útoky v pohybu díky přihrávkám dopředu a pozdním běhům. Jeden nájezd se setkal s přihrávkou náhradníka ve druhém poločase Aarona Wan-Bissaky a jeho nízký míč do pokutového území byl testován a následně si vynutil roh. Možná ale namítnete, že nebyl dostatečně napaden útočníky United.

Standardní situace nabídla lepší štěstí, ale Fernandes zdvojnásobil vedení United ve druhém poločase, když zamířil výše zmíněným rohovým kopem. Shawovo přemrštěné podání se setkalo s hlavičkou Fernandese. Fernandes měl prostor k tomu, aby přihrál k bližší tyči, protože dva střední obránci, Raphael Varane a Lisandro Martinez, prostřelili dva hráče Betisu.

Krásný tah málem přidal další gól brzy poté. Fernandes přihrál Weghorstovi, který pak posunul míč na Wan-Bissaka, který si tečoval zprava do přesahu.

Pravý bek uřízl míč zpět na Antonyho, který se následně vyměnil s Fernandesem. Křídelník hrál se záložníkem jedna-dva, přičemž křídelní hráč opět využil volného prostoru v pokutovém území a Fernandes si provlékl průchozí míč, aby se vyrovnal.

Ale Antonyho pokus skórovat o vteřinu šel těsně nad branku, když skutečně mohl nasměrovat míč jednomu ze tří spoluhráčů nabízejících další možnosti v šestnáctce a doklepnout míč do toho, co by bývalo odkryté brankou.

Byl to však skvělý tah a bylo vidět na rostoucím sebevědomí United a efektivitě dvojky na hranici pokutového území.

Fernandes se podílel na všech čtyřech gólech United, později se podílel na čtvrtém a posledním gólu United. Z dalšího rohu Fernandes vytipoval Facunda Pellistriho, který byl volný v prostoru na hranici šestnáctky. Při tlačenici hráčů Betisu nedokázal pravý křídelník najít prostor, kam by mohl střílet, a tak si udržel tempo útoku driblingem, včetně změny rychlosti, která Pellistriho odvedla od dvou a směrem k postranní čáře. Hrál chytře a sebral míč zadní obraně. Potkal ho McTominay, jehož střelu vyrazil, ale odražený míč proměnil Weghorst, který se nakonec dostal do zápisu.

Pellistri byl přiveden jako pozdní náhradník za Antonyho a kdykoli se v této sezóně objevil mimo lavičku United, udělal dojem. Je pozitivním znamením, že po hostování v La Lize s Alavesem si deset Hag všimlo jeho potenciálu a integrovalo ho do prvního týmu United. Pellistri a United jako celek ještě nejsou kompletní, ale možnosti, které United mají, se velmi liší svým profilem a vyhovují různým scénářům, a to je pro tým zajímavá funkce.

Tento výsledek nabízí United zdravou výhodu ve druhém zápase a byl dokonalou, upřímně řečeno jedinou přijatelnou reakcí na to, co se stalo v neděli.

podobné příspěvky

Leave a Reply