Fulham má nadprůměrný výkon – The Conventional Playmaker

0
Fulham má nadprůměrný výkon – The Conventional Playmaker

Fulham prohrál poslední dva ligové zápasy, s Brentfordem a Arsenalem, přičemž inkasoval 6 gólů. Stále však sedí na 8. místě v tabulce Premier League a překonali nejen očekávání mnohých, kteří vstupují do sezóny, ale také očekávání, která se skrývají za základními čísly.

Fulham, který byl v minulé sezóně automaticky povýšen z mistrovství, podepsal řadu podpisů během letních a zimních přestupových období, aby posílil svůj tým. Záložník Joao Palhinha byl podepsán ze Sportingu CP a okamžitě zapůsobil tím, že rozbil útoky soupeřů, zatímco Andreas Pereira a Willian zaznamenali po návratu do Premier League určité oživení. Křídelník Manor Solomon byl jednou z mála také zajištěných úvěrových obchodů a v posledních šesti zápasech vstřelil 5 gólů.

Hlavní podpisy v této sezóně.

A tyto akvizice v kombinaci s talentem, který už měl Fulham k dispozici, když se dostali zpět do nejvyšší soutěže, včetně středního útočníka Aleksandra Mitroviče a Bobbyho De Cordova Reida.

Seskupil je manažer Marco Silva, aby se staly takticky konzistentním oblečením. Fulham se pravidelně zřizuje v a. 4-2-3-1, kdy krajní obránci mají povolení zapojovat se do útoků a šance jsou vytvářeny prostřednictvím rozesílání míče do šířky a centrů doručovaných do pokutového území nebo křídelních hráčů, kteří do něj nosí míč.

Nedávné otřesy v Solomonově hrací době, kdy Solomon zaznamenal své první dva ligové starty v tolika zápasech, viděl Fulham s obráceným křídlem schopným od té doby sekat a střílet; Solomon vstřelil stejné góly proti Wolverhamptonu Wanderers a poté proti Leeds United v FA Cupu.

Záložníci jsou horliví distributoři na dálku a Mitrovic je hrozbou v šestiyardovém boxu, jak z otevřené hry, tak ze standardních situací. Byl to druh útoku, jak bylo zmíněno, krajní obránce se prodíral dopředu a centroval míč do vápna, což dalo Fulhamu první gól v sezóně při remíze 2:2 s Liverpoolem. Trent Alexander-Arnold byl potrestán za to, že se nevypořádal s centrem a Mitrovic ho dokázal překonat k míči. Ale v tomto scénáři by Mitrovic pravděpodobně porazil kohokoli jiného k míči stejně snadno.

Při obraně proti nepřátelským stranám má Fulham tendenci nasazovat vysoký tlak, přičemž jejich 4-2-3-1 dokáže změnit tvar tak, aby vytvořily spíše 4-3-3, a s takovou intenzitou, která může přemoci postavení nepřátelských stran. -up play. Zejména při výhře 2:1 proti Chelsea způsobil tisk Fulhamu pod vedením Mitroviče problémy, když se Chelsea snažila posouvat míč dopředu po své levé straně, a pivot středního pole Fulhamu Palhinha a Harrison Reed neúnavně pracovali.

Ale zatímco výše uvedená taktika fungovala proti některým stranám dobře, proti jiným se chvěla. Proti defenzivně organizovaným týmům, jako je Brentford, který porazil Fulham 3:2, si Fulham těžko vytvářel šance a nenacházel ve středu žádný prostor, ze kterého by mohl využít. A v jejich posledním zápase, porážce 0:3 s vedoucím hráčem ligy Arsenalem, byl jejich presování přelstěno flexibilitou Arsenalu v držení míče, protože tým Mikela Artety se v úvodních 45 minutách bouřil. Jejich taktický přístup je konzistentní, ale do jaké míry nefunguje.

Pocit nekonzistence je pravděpodobně také při kontrole výsledků Fulhamu v průběhu ligové sezóny. Udělají sérii her, ve kterých vyhrají, ale pak následují sérii her bez vítězství. Například po skončení Světového poháru vyhrál Fulham čtyři zápasy na odraz. Od té doby následovala výhra pouze dvou her z osmi možných.

To pak vyvolává otázku, má Fulham nadprůměrný výkon a je to problém?

Fulham rozhodně předčí očekávání vytvořená na začátku sezóny tím, že je tam, kde je v ligové tabulce. A hráli dobře a je jisté, že budou mít v příští sezóně místo v Premier League; něco, co nedokázali udržet, když byli povýšeni při posledních dvou příležitostech. Když se však podíváme na údaje o očekávaných cílech, Fulham je nadprůměrný.

Fulham překonal, co se týče skórování i inkasování gólů, s očekávanými góly proti umístění na nižších úrovních než kterákoli jiná strana, a to může vést k otázkám, zda bude jejich forma udržitelná v následující kampani.

Jedna věc, kterou je však třeba vyjasnit, je, že ve svých předchozích dvou zápasech hrál Fulham bez Palhinhy a záložník se ukáže jako velká chyba, kdykoli nefiguruje; tým prohrál všechny tři zápasy a dal 10 gólů. Palhinha byl bezpochyby jednou z posil sezóny.

Mohli bychom se jednoduše podívat na typické rysy strany uprostřed tabulky, na kterou se od Fulhamu nutně nečekalo. Ale možná je toto očekávání potvrzeno velkým rozdílem mezi cíli, které inkasovali, a tím, co se od nich očekává, že přijmou. Dalším Fulhamem je Liverpool a bude zajímavé sledovat, jak si povede jejich přístup s míčem a bez míče proti straně, která si v tomto volebním období řešila své vlastní problémy.

Data: http://www.fbref.com

podobné příspěvky

Leave a Reply