Johnson a Gibbs-White jsou zásadní pro to, aby Forest přežil sestup – The Conventional Playmaker

0
Johnson a Gibbs-White jsou zásadní pro to, aby Forest přežil sestup – The Conventional Playmaker

Vítejte zpět v Weekly Tactical! Tento týden jsou dva klíčoví útočníci Nottingham Forest pod mikroskopem, přičemž pohled na data naznačuje, jak důležití jsou na jejich straně.

Během remízy Nottinghamu Forest 2:2 s Evertonem vstřelil Brennan Johnson oba Forestovy góly. Oba góly byly vyrovnávací po gólovém zaostávání a byly navíc výsledkem A) dobrých útočných přechodů, B) kombinací v pokutovém území a kolem něj a C) Johnson zaujímá dobré pozice, aby byl na správném místě a využil , buď jako odskok, nebo při příjmu přihrávky.

Střelu, která byla zachráněna, ale pouze odrazila směrem k Johnsonovi při vedení k prvnímu vyrovnávacímu gólu, byla provedena Morganem Gibbs-Whiteem a oba hráči jsou pravděpodobně nejvíce zodpovědní za udržení Forestových nadějí na přežití sestupu. naživu.

Forest je aktuálně 14. v tabulce Premier League, ale jen 4 body dělí Forest a 18. místo Everton, se kterým remizovali. A přestože Forest dosáhl obdivuhodných výsledků proti Tottenhamu Hotspur a Liverpoolu, v posledních pěti zápasech vyhrál pouze jednou. A protože sezóna je nyní za polovinou, Forest je s 20 góly společně druhý nejnižší v počtu vstřelených gólů v lize. A to je důvod, proč je Johnson zvláště důležitý jako vždy.

Rychlý, přímý útočník, který může hrát jako součást úderného dua nebo jako jeden ze dvou vnitřních útočníků za osamocenou č. 9, Johnson poskytuje rychlost při útoku jeden proti jednomu, pokud táhne obránce na šířku a chytré běhy, které umožňují přímou přihrávku, ať už na rameno obránce, jak je znázorněno níže…

Johnson běží na slepé straně středního obránce Wouta Faese a dostává přihrávku od Serge Auriera.

nebo přes střed (podíváme se později). Druhý z jeho dvou gólů proti Evertonu byl výsledkem snížení, které dostal, když se zastavil, aby získal míč na hranici pokutového území neoznačený, než aby dorazil do šestnáctky s menším prostorem před brankou. ho zastřelit.

Johnson následně vstřelil 7 gólů, což je téměř polovina ligových gólů Forestu. To znamená, že 35 % lesního gólu pochází od jednoho hráče.

Výše uvedená tabulka ukazuje, že Johnson odpovídá svým očekávaným gólům, ale že ostatní hráči, kromě Taiwo Awoniyiho, který dal 4 góly, ale také je od ledna nedostupný kvůli zranění, nenabízejí stejnou gólovou hrozbu.

Přestože Gibbs-White vstřelil pouze 2 ligové góly, poskytuje nezbytnou kreativitu svým driblováním a přihrávkami pro stranu, která na tom závisí. Gibbs-White byl podepsán z Wolverhampton Wanderers v letním přestupovém období za 42,5 milionu liber plus dodatky poté, co zapůsobil na hostování ve Swansea City, které v té době řídil současný manažer Forest Steve Cooper, a Sheffield United. A Gibbs-White je často jádrem čehokoli, co Forest vytvoří, když mají majetek.

Gibbs-White, který hraje buď jako č. 10 v 3-4-1-2, nebo jako vnitřní útočník v 3-4-2-1, je předním kreativním zdrojem této strany s 2,12 vytvořenými šancemi na 90, a může vést cestu na soupeřových stranách na polovině se svým nesením míče, což může obejít markery jeden proti jednomu, prorazit čáry a dokonce vést k tomu, že Gibbs-White dorazí do pokutového území s míčem u nohy. S 1,87 progresivních přenosů na 90 a 1,38 záběrů na 90 to může být velmi užitečné při narůstání nebo při přechodech.

Gibbs-White se kvůli kontrole, kroku a zrychlení těžko vypořádává s tím, když vede míč středem jako Forest counter. A to může vést k tomu, že Gibbs-White bude schopen se svými dobře načasovanými průchozími míči vybírat nájezdy. Johnson získal asistenci Gibbs-White, ne jednou, ale dvakrát, při výhře Foresta 2:0 proti Leicesteru City.

K prvnímu došlo při přechodu, ve kterém útočný záložník dostal míč na vlastní polovinu.

S prostorem jak kolem sebe, tak před sebou, Gibbs-White nesl míč dopředu, zatímco hráči Leicesteru se snažili dostat zpět do pozice.

Gibbs-White toho využil a po přivedení míče na půlící čáru zahrál dobře vyvážený míč Johnsonovi, který si prošel mezi dvěma obránci Leicesteru…

a poté se dostal k míči před brankáře Dannyho Warda. Zásah VAR rozhodl o gólu a Forest se ujal zásadního vedení poté, co obě strany předtím promarnily řadu šancí.

Gibbs-White asistence byla jednou z 5 asistencí a jednou ze 14 přesných míčů, které odehrál v této sezóně, v průměru 0,69 přesných míčů na 90.

Počty Gibbs-Whitea pro průchozí míče a přihrávky do pokutového území dostatečně obstojí ve srovnání s vybranými hráči napříč ligou, včetně těch, kteří hrají za strany bojující o titul.

Ale když se podíváme na tyto druhy čísel, co je třeba vzít v úvahu, je typ přihrávky, situace ve hře, strana, za kterou hráč hraje a styl hry na této straně, kde přesně na hřišti hráč nejčastěji hraje, a co je důležité (možná více u xG dat), samotný poskytovatel dat.

Gibbs-White i Johnson hrají za stranu, která nevytváří tolik jako strany v horní polovině tabulky, a nyní čelí dvěma z těchto týmů, Tottenham Hotspur a Newcastle United, ve svých dalších dvou ligových zápasech před dvěma zápasy. – týdenní přestávka. Výsledky, jako jsou ty, kterých již bylo dosaženo proti Spurs, budou potřeba, pokud chtějí zůstat nad zónou sestupu.

Data: http://www.fbref.com (k 8/3/23)

podobné příspěvky

Leave a Reply