Které současné hráče Premier League by se Sir Alex Ferguson pokusil podepsat do United? – The Conventional Playmaker

0
Které současné hráče Premier League by se Sir Alex Ferguson pokusil podepsat do United?  – The Conventional Playmaker

Dobrý den, vítejte zpět u další týdenní taktiky. Já, Ryan, se musím omluvit za absenci taktických článků Weekly za posledních pár týdnů, ale chci se vrátit k pravidelnému psaní, jak jsem zamýšlel na začátku tohoto roku!

Bez dalších řečí.

Sir Alex Ferguson a Erik ten Hag údajně sdílejí opravdu dobrý vztah od doby, kdy byl druhý jmenovaný manažerem Manchesteru United, zatímco první byl vidět, jak United vyhráli finále Ligového poháru a když se United vrátili zezadu, aby zaklepali. West Ham United vypadl z FA Cupu.

Po komentářích Sira Alexe poté, co United vyhráli první stříbro po šesti letech, novinář Carl Anka, který zastřešuje Manchester United Athleticzahájil zajímavou konverzaci na Twitteru, když se zamyslel nad tím, jaké současné talenty Premier League by se Sir Alex pokusil podepsat.

Téma bylo tak zajímavé, přinejmenším Konvenční tvůrce herže se domnívalo, že stojí za to reagovat na Ančinu hypotetiku podrobněji.

Zaprvé, zvažuje se typ hráčů, které United možná budou muset letos v létě podepsat, a pokusí se splnit tyto požadavky způsobem, jaký může mít Sir Alex, a typy hráčů, které Sir Alex podepsal během svého působení jako manažer United a rozhodování o hráčích, kteří jsou alespoň v něčem podobní těm.

United potřebují přidat kvalitní hloubku do svého středu pole a útoku. I kdyby si je United nemohli dovolit, hned se mi vybaví dva hráči Harry Kane a Declan Rice. Kane, rodokmenový střelec gólů, který je také schopný vytvářet šance při pádu do hlubších prostor, a Rice, záložník, který dokáže získat míč zpět, stejně jako jej dokáže vynést vpřed z nebezpečných situací a poté podněcovat útoky pro svou stranu, jsou dva. hráči, kteří by přešli z jedné úrovně do druhé.

Mohl by Kaneův komfort na míči a kombinace se spoluhráči ospravedlnit srovnání s Ericem Cantonou nebo dokonce Teddym Sheringhamem, kterého United podepsali ze Spurs? A pokud by United hráli dva ve středu zálohy, jak to často dělali pod Sirem Alexem, Riceův přístup box-to-box, i když se také dokáže dobře zotavit v obranných přechodech, by s tím šel ruku v ruce.

Bez ohledu na to, jak Kane, tak Rice přinášejí lepší výsledky od lidí kolem nich pro Tottenham Hotspur a West Ham. Mohou a nemusí to být přesné přesné profily, které United potřebují, ale rozhodně jsou to dva vynikající hráči a je sporné, že kdyby byl manažerem dnes, nebo kdyby oba hráli před dvěma desetiletími, Sir Alex by se pokusil podepsat oba.

To plynule navazuje na to, že pokud Sir Alex podepsal hráče z jiné strany Premier League, byl tento hráč často také Angličan.

Zde jsou nějaké příklady:

Rozsah zobrazený na obrázku výše naznačuje, že zatímco Sir Alex byl manažerem, United identifikovali hráče z jiných klubů, kteří by nejen posílili jeho stranu, ale vyhovovali plánům, které měl. Teddy Sheringham byl například přímou náhradou za Cantonu po Francouzově odchodu do důchodu v roce 1997. Na druhou stranu Wayne Rooney byl předčasně vyspělý, dospívající talent a okamžitě se stal klíčovým hráčem, ale byl také dlouhodobou investicí. Sir Alex se podíval do budoucnosti.

Týmy United Sira Alexe v průběhu let často mívaly pravidelné střelce jak ze středu zálohy, tak z útoku, a v této sezóně Leicester City James Maddison už má na svém kontě 9 gólů v Premier League. Ofenzivního záložníka, který může zastávat i vnitřní roli útočníka, Maddisonovy technické kvality a kreativitu by možná ocenil Sir Alex. Ve své poslední sezóně jako manažer United Sir Alex často používal 4-2-3-1, přičemž Rooney byl nasazen jako č. 10. Maddison by byla zběhlá v takové roli, i když mohla být velmi dobře vyzkoušena, podobně jako Shinji Kagawa. Ale z těch dvou by Maddison vyhovovala širší role lépe.

Maddison je také pravidelným hráčem kulis, stejně jako pravý obránce Newcastlu United Kieran Trippiera záložník Southamptonu James Ward-Prowse. V případě Trippiera by Trippier srovnal s Dennisem Irwinem, který sám zahrával přímé kopy a penalty. Trippier se může pochlubit 3,13 vytvořenými šancemi na 90, whist Ward-Prowse také dokončil úctyhodných 2,13 na 90 a tato čísla podpořila jejich kompetence z přímých a rohových kopů.

Jarroda Bowena v této sezóně vstřelil pouze 4 ligové góly. Ale stále je nejlepším střelcem týmu West Ham, který má problémy se střílením gólů. Základní defenzivní čísla West Hamu naznačují, že by měli být dále od zóny sestupu, než v současnosti jsou (stav k 2/3/23), ale to je nedostatek jasných šancí, které proměňují, což je brzdilo, jako tomu bylo při jejich porážce v FA Cupu s Manchesterem United. Bowen je převrácený křídelník a kromě toho, že je hrozbou, když má prostor ke střele z hranice pokutového území, je také hrozbou při protiútoku, na čemž se podepsala velká část úspěchu United pod vedením Sira Alexe v určitých obdobích. na.

Další křídelník Sir Alex by možná chtěl získat Anthony Gordon. Gordon si nedávno zajistil velký přesun do Newcastlu, a přestože nad způsobem, jakým Gordon odešel z Evertonu, zvedl obočí, má profil, který lze využít; umí hrát na obou stranách, dobrý nosič míče, oko pro přihrávku. To bylo možná něco, s čím by sir Alex zariskoval.

Možná i křídlo, které hraje na straně, která odpovídá jejich silnější noze; Leeds United Jack Harrisonabych jmenoval jednoho. Antonio Valencia, možná jeden z nejvíce jednonohých hráčů v historii fotbalu, byl ve skutečnosti náhradou za Cristiana Ronalda, když v létě 2009 podepsal smlouvu z Wigan Athletic. Ale jako pravý křídelník United poskytl velká rychlost a spousta křížků, než se nakonec promění v pravého obránce.

Křídla stranou, Nathan Collins jistota jak na míči, tak i na pozici středové obrany týmu Wolverhampton Wanderers by pravděpodobně nezůstala bez povšimnutí.

Přesuneme se od anglického talentu, dalšího hrotového útočníka, který by možná vzbudil zájem bývalého manažera United, Aleksandar Mitrovic. Devítka Fulhamu nabízí fyzickou zdatnost, držení hry a pravidelný proud branek, z nichž většina v 18yardovém boxu. Ačkoli se nejedná o typ liška v krabici, jakým byl Ruud van Nistelrooy, Mitrovic by byl také efektivní v tom, aby co nejlépe využil dodávky od křídelních a krajních obránců. O Siru Alexovi se vědělo, že je přizpůsobivý tomu, jak se nastavilo pole jeho týmů United, ale jednou konzistencí bylo mít útočníka, který mohl být v boxu na správném místě ve správný čas, bez ohledu na specifický profil útočníků.

Když United podepisovali kontrakty v době, kdy byl Sir Alex jako manažer, došlo ke směsi mezi nákupem hráčů z Premier League, ale také nákupem talentů, nadějných i zavedených, ze zahraničí. Byly dohodnuty odvážné smlouvy, aby podepsali středový obránce Jaap Stam z PSV Eindhoven a tvůrce hry Juan Sebastian Veron z Lazia.

I když tyto druhy obchodů nechyběly ani při náboru na domácí půdě. Tu a znovu United podnikali nájezdy na konkurenční kluby, aby získali podpisové smlouvy, které by se ukázaly jako katalyzátory cílů United na úspěch. Eric Cantona a Robin van Persie byli oba velmi působivé podpisy, které vedly k ligovým titulům hned. Role Cantony v United také sehrála svou roli při změně fotbalového prostředí v Anglii během formativních let Premier League.

V takovém případě by nebylo úplně od věci navrhnout, že by se Ferguson dnes pokusil nalákat klíčové hráče od ostatních soupeřů o titul. Křídelník Manchesteru City Riyad Mahreza střední obránce Tottenhamu Hotspur Cristian Romero mít kvalitu, po které by United toužili.

Mahrez, i když je levonohý křídelník, který hraje napravo, je velmi dobrý v útočení jeden proti jednomu na vnější straně křídla a buď přejít, nebo dosáhnout na kraj čáry a zahrát cut back, aby byl potkal spoluhráče uvnitř boxu. Možná, že kdyby byl Mahrez o pár let mladší, byla by tato myšlenka ještě životaschopnější.

Pokud jde o Romera, byl nedílnou součástí argentinské strany, která si po vítězství na mistrovství světa v roce 2022 zajistila svá jména v historických knihách. Romero je houževnatý, silný ve hře a dokáže se zapojit do systému zadní trojky nebo čtyřky, pokud by hrál pod Sirem Alexem, pravděpodobně by figuroval v zadní čtyřce.

Abych to shrnul, Ančin počáteční tweet vedl k mnoha úvahám, které se nakonec zformulovaly právě do tohoto dílu. Zaměření na anglické talenty je pravděpodobně elegantní vzhledem k trendu podpisů, které United vytvořili z jiných anglických klubů, zatímco Sir Alex vedl. Je ale jisté, že existují různé způsoby uvažování o tom, co by legendární manažer přesně udělal, z nichž některé zde byly popsány. Proto jména, která zde nebyla zmíněna, mohla být ostatním zřejmá.

Data: http://www.fbref.com

podobné příspěvky

Leave a Reply