Luis Suarez: “Byl na mě pohlíženo s despektem” při odchodu z Barcelony

0

Luis Suarez věří, že byl podceněný Barcelonou poté, co ho v létě propustila, když pomohl Atléticu Madrid k prvnímu titulu v La Lize po sedmi letech.

21. gól Luise Suareze v sezóně zajistil a Úspěch 2-1 comeback v Realu Valladolid jako Atletico bylo korunováno šampionem laligy pro sezónu 2020/21 před městským rivalem Realem Madrid.

Uruguayský útočník nastřílel za šest sezón v Barceloně 195 gólů, ale loni v létě mu bylo dovoleno opustit Nou Camp.

Tento 34letý hráč energicky dokázal, že jeho pochybovači se v tomto termínu mýlili, a v neděli odpoledne byl v slzách na plný úvazek.

Luis Suarez v emocích poté, co vyhrál trofej La-Liga pro Atletico Madrid

“Je to těžké. Situace, kterou jsem musel prožít, způsob, jakým se na mě dívali s despektem, mi ale Atletico otevřelo dveře,“ řekl. Marca.

„Spolu se mnou trpělo mnoho lidí – moje žena, moje děti.

„Den za dnem jsou to oni, kdo za mnoho let ve fotbale trpěl nejvíce.

“Měli jsme skvělý rok.” I přes potíže jsme byli nejkonzistentnějším týmem a jsme mistři.

“V první polovině sezóny jsme měli efektivitu, která nebyla normální.”

ČTĚTE TAKÉ: Alexander Isak: 20letý Haaland Alternative

Góly Angela Correy a Suareze ve druhém poločase zrušily úvodní zápas Oscara Plana a získaly pro Atlético 11. titul v La Lize.

Vítězství pro muže Diega Simeoneho znamenalo sestup Realu Valladolid a ukázalo se, že je klíčové, protože obhájce titulu Real Madrid – který potřeboval porazit Villarreal, aby měl nějakou šanci získat stříbro – také odvolal manko 0:1 na výhru 2:1 díky pozdním gólům od Karima. Benzema a Luka Modrič.

Rojiblancos skončili dva body před městským rivalem Los Blancos, zatímco Suarezův bývalý klub Barcelona byl o dalších pět bodů zpět na třetí pozici.

Manažer Simeone byl u kormidla, když Atletico naposledy vyhrálo titul – v roce 2014 – a tentokrát po něm zůstaly jiné emoce.

“Jsou jiní, s jinými pocity.” Svět zažívá velmi špatnou situaci a já doufám, že jsme mnoha lidem udělali radost,“ řekl Simeone.

„Strávit 32 týdnů na vrcholu je obrovské. Jsem vděčný, hlavně těm, kteří hráli méně než ostatní. Zůstali jsme tým s cílem a tím jsme byli každou minutu.”

“Nepochybuji, že se lidé mohou unavit,”.

“Ale já jsem velmi tvrdohlavý.” Věděl jsem a vím, že tento klub může dál růst a doufám, že to tak bude i nadále.

“Klub stále roste. Všichni neviditelní lidé dali klubu stabilitu nad výsledky. Tohle vždycky chtěli. Nejsou tady na oslavě, ale brzy se všichni obejmeme.“

Jedenapadesátiletý hráč vede Atletico v posledních deseti letech, a i když připouští, že lidé mohou být unaveni jeho stylem hry, věří také, že se klub může dále rozvíjet.

podobné příspěvky

Leave a Reply