Má Rani Khedira do Barcelony smysl? – Bundesligový fanatik

2
Má Rani Khedira do Barcelony smysl?  – Bundesligový fanatik

Je teprve listopad a hloupá sezóna lednových přestupových zvěstí normálně začíná až v prosinci, ale víkendová zpráva, že FC Barcelona se údajně dívá na Rani Khediru z Unionu Berlín, vynikla. Čistá spekulace nebo by v příběhu mohl být kousek pravdy. Dávalo by to vlastně smysl?

Union Berlín je v této sezóně týmem na titulcích se svými fantastickými výkony v čele bundesligové tabulky. Lidé stále čekají, až bublina splaskne a až si je uzurpuje Bayern Mnichov, ale i přes pár proher je Urs Fischer stále v čele německé nejvyšší soutěže.

Stále více pozornosti se zaměřuje na tým, systém, taktiku a jednotlivé hráče, kteří hrají zásadní roli v úspěchu. Jedním takovým hráčem je Rani Khedira – štít středního pole Unions. Když se podíváme na statistiky Bundesligy, zažívá určitě zatím nejlepší sezónu a víkend Bild hlásí zájem španělských gigantů Barcelona.

Vložit z Getty Images

Okamžitá reakce mnoha lidí by byla ignorovat příběh jako klikací návnadu, ale je zde více než jen trochu logiky. Katalánský klub není finančně schopen chodit nakupovat do drahých butiků, na které jsou zvyklí, ani se rovnat těm, jako je Chelsea, která může každému hráči toto přání hodit obrovské balíky peněz. Barca musí nakupovat moudře a získat vysoce kvalitní zboží zdarma.

Léto bylo svědkem „volných“ (v nejvolnějším slova smyslu) podpisů jako Franck Kessié, Andreas Christensen, Hector Bellerin a Marcos Alonso a také podpisů s většími penězi (peníze, které nemají) jako Robert Lewandowski a Raphina.

Barcelona je v lize bod za Realem Madrid, ale ve skupinové fázi je mimo Ligu mistrů. Klub údajně slíbil trenéru Xavimu v lednu dvě posily se seznamem 19 kandidátů.

28letý Khedira (bratr Samiho, který hrál za Real Madrid) se může zdát přitažený za vlasy, ale díky svým výkonům v této sezóně se dostal na předběžnou listinu Hanise Flicka pro mistrovství světa. Celkově mu patří třetí místo v Bundeslize za tackles ve středu pole a desáté za celkový počet vyhraných tackles. Do Unionu přišel na bezplatný přestup z Augsburgu v roce 2021 a jeho současná smlouva v létě vyprší.

Vložit z Getty Images

Když Khedira mluvila o fámách, řekla Sky Germany: „Nemám v mobilním telefonu španělské číslo. Momentálně je to fáma a já o tom nepřemýšlím, protože hraju ve skutečně úžasném klubu.“

“Cítím se tu velmi dobře a soustředím se na poslední čtyři zápasy.” [of 2022] – a druhá polovina sezóny. Domluvil jsem se s druhým bratrem, který mi také radí, že ve Světovém poháru uděláme všechno – ujasníme si přestávku, všechno si poslechneme.“

podobné příspěvky

Leave a Reply