Manchester United vylepšoval a poté znovu vylepšoval svůj útok – The Conventional Playmaker

0
Manchester United vylepšoval a poté znovu vylepšoval svůj útok – The Conventional Playmaker

V posledních zápasech Erik ten Hag změnil útok Manchesteru United. Systém a jeho principy zůstaly stejné, ale útočící hráči byli přesunuti a plnili své role v různých částech hřiště.

Zatímco Marcus Rashford má tendenci hrát na levé straně, vedl útok jako č. 9 v závěrečných fázích výhry United venku proti Leeds United, proti FC Barcelona a během první poloviny výhry United proti Leicesteru City. Bruno Fernandes byl posunut ze středu doprava, zatímco Wout Weghorst a Jadon Sancho oba převzali plášť herecké č. 10, i když v kontrastu.

United vyhráli dva z posledních tří zápasů, porazili Leeds United 0:2, poté remizovali s Barcelonou 2:2 v prvním zápase play-off Evropské ligy a poté vyhráli 3:0 proti Leicesteru City.

Výsledky tří zápasů United mezi 12/2/23 a 19/2/23. Zdroj: http://www.fbref.com

Dva góly ve druhém poločase zajistily životně důležité vítězství na Elland Road proti Leedsu poté, co před čtyřmi dny remizoval předchozí zápas, rovněž proti Leedsu. Bylo to střetnutí, které strana deseti Hag nedominovala a Leedsova přední čtyřka uzavřela prostor před Manem. Obrana United, když se snažili stavět zezadu.

Po většinu hry, člověče. United se snažili vytvořit spojení mezi obranou a středem hřiště, a když se brankář David De Gea a střední obránce Harry Maguire snažili hrát zvednuté přihrávky do boků, více než jednou byli vystřiženi. I když tyto riskantnější přihrávky byly někdy potřeba, aby se dostaly za hranice opozičního tisku.

Ale ve druhém poločase ten Hag udělal nějaké změny. Weghorst, který byl až do tohoto okamžiku používán jako adept č. 9 v přivádění ostatních do hry, byl posunut na pozici č. 10. To Rashfordovi nejen umožnilo hrát vpředu a zabíhat přímou čárou do pokutového území, ale také to znamenalo, že Weghorst mohl pomoci získat míč zpět ve středu pole a poté jej předat běžcům.

Oba tyto faktory byly patrné u člověka. Cíle United. Nejprve levý obránce Luke Shaw z hranice pokutového území poté, co obdržel výměnu od Marcela Sabitzera, centroval míč do středu šestnáctky. Míč se setkal s Rashfordem poté, co si naběhl na rameno středního obránce Maximiliana Wöbera a jeho hlavičkou zajistil United vedení.

https://twitter.com/TheAthleticFC/status/1624796589142298624?t=HSFpQADKxy-QtZ_cR_LSpQ&s=19

A ve vedení k druhému gólu Fred a Weghorst společně uzavřeli prostor, přičemž oba se spojili, aby znovu získali držení míče blízko půlící čáry.

Výměna přihrávek vedla k tomu, že Weghorst zahrál přihrávku na Alejandra Garnacha…

který využil svého zrychlení k tomu, aby obešel obránce na vnější straně a zanesl míč do šestnáctky s prostorem před sebou, než efektivně zakončil.

Garnacho byl i nadále efektivní, když byl představen jako náhradník ve druhém poločase, aby pomohl zvrátit zápas ve prospěch United. (ODKAZ) Nabízí přímost, která dokáže zatlačit obranu a využít unavené nohy, když se hra dostává do závěrečné fáze.

Garnacho je navíc jediným z výše uvedených útočníků v posledních třech zápasech, který byl nasazen ve stejné oblasti hřiště; na levém boku, což z něj, vedle jeho herních rysů, dělá nejdefinitivnějšího z hlediska jeho role; přímý křídelník.

Argentinec už má technické kvality a rychlost na to, aby porazil obránce na vnější straně, ale pokud si tuto rychlost udrží i při nabírání objemu, čímž si přidá na síle horní části těla, bude ještě obtížnější ho ovládat při driblování na vnější straně. nebo se pohybovat uvnitř.

United možná na Camp Nou pouze remizovali, jako když se střetli s vedoucí Barcelonou z La Ligy. Ale United se drželi v těsném a zábavném fotbale. Obě strany si rovnoměrně rozdělily čtyři branky, přičemž Rashford se ukázal být stálou hrozbou proti nejlepší evropské obraně; Barcelona inkasovala po 22 odehraných zápasech pouze 7 ligových gólů.

Rashford začal zápas vepředu a poté, co United šli o gól zpět, díky bývalému obránci Chelsea Marcosovi Alonsovi, útočník důrazně vyrovnal. Fred zahrál průchozí míč Rashfordovi, který si naběhl do vápna přes pravý kanál a také do prostoru mezi dvěma obránci Barcelony. Tato jízda využila vysokou obrannou linii Barcelony a Rashford porazil celou řadu, aby dosáhl tempa.

Ale co udělalo tento gól ještě působivějším, je to, jak Rashford konvertoval z těsného úhlu a přes bránu tak dosáhl do pravého dolního rohu.

https://twitter.com/btsportfootball/status/1626295609454993412?t=544N-Dm4GnBtdpZdb5penQ&s=19

Weghorst začal zápas tam, kde skončil poslední, v netradiční roli za hrotovým útočníkem a opět kombinoval s Fredem, který se tlačil výš na hřiště, aby podpořil angažmá barcelonského středu zálohy, když United neměli míč. Jak Weghorst, tak Fred byli na obtíž pro záložníky, zejména pro Frenkieho de Jonga, kterého Fred označil.

V pozápasovém rozhovoru pro ESPN Weghorst také komentoval, proč přesně hrál ve středu zálohy, spíše než jako roli č. 9, kterou obvykle zastával, a řekl, jak se od něj očekávalo, že jim bude „neustále překážet v cestě a bude tam otravný. že se nedostanou do své hry a mohou hrát tak, jak chtějí.“

Výhra 3:0 proti Leicesteru City 19. února potvrdila pohodlnou pozici United v tabulce Premier League. Taktické záležitosti zůstaly zachovány z dobře vybojované remízy s Barcelonou, i když stejně jako proti Leedsu čelili United některým problémům a deset Hag znovu potřebovalo tuto taktiku vyladit, aby umožnilo United vyhrát zápas stejně pohodlně.

United se zpočátku snažili prolomit čáry kvůli diskutabilnímu nedostatku kombinací ve středu zálohy a Leicester měl v prvním poločase řadu vlastních šancí, s laskavým svolením č. 10 Jamese Maddisona a levého křídla Harveyho Barnese.

I když Rashford skóroval proti běhu hry a zajistil United vedení, teprve když byly provedeny změny v poločase, United začali přebírat plnou kontrolu nad řízením.

Za prvé, Sancho byl povolán pro Garnacha, ale zařadil se jako č. 10. Weghorst byl posunut dále dopředu, aby vedl přední linii, zatímco Rashford se vrátil do své obvyklé role na levé straně.

Weghorst byl stále schopen zajistit pohyb návnady dále vpřed, jako při třetím gólu United.

Když Rashford nesl míč do pole, Weghorst s sebou přetáhl jmenovce Wouta Faese, aby vytvořil více prostoru pro Sancha, do kterého může narazit.

Sancho dostal Rashfordovu propustku…

před posunutím míče k Brunovi na pravém křídle.

Bruno pak rychle přerušil míč zpět na Sancha, který dorazil do vápna, aby proměnil zakončení na jeden dotek.

Weghorst je efektivní při přetahování soupeřových hráčů z pozice, aby vytvořil prostor pro spoluhráče buď jako netradiční č. 10, nebo č. 9. Ale posunutí zpět dopředu umožnilo Sanchovi lépe usnadňovat míč, který dokončil všechny své přihrávky v útočné třetině hřiště a mohl se také spojit se spoluhráči hlouběji, zejména Sabitzerem, a zeširoka, včetně Fernandese. Na rozdíl od Weghorsta byl Sancho více nastavený na přenášení míče dopředu do pozic blíže k cíli.

To by znamenalo, že obě možnosti jsou pro Fernandese, který nedávno okupuje pravé křídlo, rozdílné. Výhody Fernandesova velkého objemu, pokud jde o průchozí koule a dodávky do boxu, jsou pravděpodobně maximalizovány, když je posunut na pravou stranu. Fernandes je vynikající crosser, je v pozici, do které se hřiště otevírá, aby se buď přesunul, nebo zahrál podání do okraje boxu nebo boxu samotného, ​​může se kombinovat s pravým obráncem a poskytovat buď překrytí nebo podkrytí, a je méně pravděpodobné, že bude člověkem označen.

Fernandes si proti Leicesteru vytvořil 9 šancí, z toho dvě asistence.

Jak již bylo zmíněno, druhá polovina viděla Rashforda umístěného nalevo. V prvním poločase, poté, co začal jako č. 9 v United 4-2-3-1, Rashford proběhl kanály a středem. První ze dvou Rashfordových gólů byl výsledkem běhu přes pravý kanál a mezi dvěma obránci/na rameni Faese, podobně jako proti Barceloně. Tentokrát to však potkala chytrá přihrávka Fernandese mimo nohu.

Jenže po přesunu doleva mohl Rashford dělat nájezdy na blindside pravého beka, v tomto případě Timothyho Castagne, kterým je evidentně těžké bránit. U druhého gólu United byl Rashford zakončením dobré práce na levé straně.

Na polovině United Lisandro Martinez přihrál Fredovi…

který se otočil a zahrál průchozí míč Rashfordovi.

Rashfordově rychlosti se nedokázal rovnat Castagne, kterého navíc přechytračilo načasování Rashfordova běhu. Castagne měl málo času na reakci a dohonění.

Oba góly ukazují, jak je Rashford kompetentní, a to jak zeširoka, tak zepředu. A vzhledem k tomu, že se Antony vrací po zranění, United, i když jsou nastaveni na zachování systému a zachování kontinuity ve straně, mají širokou škálu možností, ze kterých si mohou vybrat a vylepšit.

Vybraný počet možností útoku United a kde by mohli/mohou hrát.

Se třemi displeji, které udržely náladu United na vysoké úrovni, je tento týden v sezóně United stejně důležitý. Čtvrtek 23. dohlíží na druhý zápas proti Barceloně a v neděli 26. se střetnou Red Devils s Newcastlem United ve finále Carabao Cupu.

United mají šanci na postup v evropské soutěži, o čemž deset hadů naznačovalo, že je možné dosáhnout „nejlepším výkonem sezóny“ United, a možná ještě výrazněji, získat o víkendu svou první trofej po šesti letech. Taktické úpravy, jaké jsme viděli v předchozích třech hrách, se mohou ukázat jako zásadní, a pokud věci zpočátku nejdou podle plánu, bude potřeba ještě prostor pro další úpravy.

podobné příspěvky

Leave a Reply