Můžeme mluvit o té penaltě? – Bundesligový fanatik

1
Můžeme mluvit o té penaltě?  – Bundesligový fanatik

V sobotním nejlepším zápase Bundesligy Borussia Dortmund odvezla z Deutsche Bank Stadion všechny tři body po výhře 2:1 nad Eintrachtem Frankfurt. Góly Juliana Brandta a Jude Bellinghama na obou stranách po dobrém zásahu Daichi Kamady to vyřešily, ale po zápase se mluvilo jen o jednom tématu – nepokutování Karima Adeyemiho a Jespera Lindströma.

Okamžik kontroverze přišel ve 42nd minuta. Poté, co se Götze podržel na pravé straně proti Nico Schlotterbeckovi a s trochou štěstí, se ke střele z těsného úhlu nakonec dostal Kolo Muani. Útočníkovo zvednuté úsilí zasáhlo tyč a při odraženém míči se Lindström snažil zachytit uvolněný míč. Postrčen Adeyemi mu v tom zabránil a vypadalo to na jasnou penaltu. Rozhodčí Sascha Stegemann však řekl ne.

Zatím tak kontroverzní. Eintracht si jasně myslel, že to byla penalta, BVB se zjevně nedohodli – čas na kontrolu VAR, jak byste si mysleli, ale videorozhodčí Dr. Robert Kampka nezasáhl v ‘Kölner Keller’ hodně k hněvu Adler.

Zloba

„Situace v prvním poločase je jasná penalta – musí se pískat,“ sténal po zápase sportovní ředitel Frankfurtu Markus Krösche. “Pokud to nevidí.” [the foul], pak se musí zeptat. Nevím, jestli to nakonec udělal, ale to jsou prostě věci, které mě opravdu štvou.

“Pokud toho asistenta máte, zeptejte se ho prosím – na to ho máme.” Pokud si to pak rozmyslíš, dobře. Ale to je vtip.”

Obrana

“Nejprve jsem byl pozadu a ano, pak byl přede mnou.” Pro mě to vůbec nebyl faul,“ vysvětlil Adeyemi po zápase. “Takže jsem měl pocit, že jsem s ním tělo na tělo.” Proto jsem si myslel, že měl rozhodčí pravdu. “Máme tři body, takže je mi to vlastně jedno.”

Vložit z Getty Images

Přijetí

Aby toho nebylo málo, rozhodčí Stegemann později přiznal, že to byla penalta, a dal by ji, kdyby mu bylo nařízeno sledovat opakování. „Na hřišti pro mě byla situace následující: mezi hráčem Adeyemi a Lindströmem došlo k normálnímu fyzickému kontaktu – a že jsem neviděl jasný faul, žádný jasný impuls. Prostě normální fyzický kontakt.

„Bylo to zasláno na VAR v Kolíně nad Rýnem. Tam byla situace prověřena a klasifikována jako nejasná a zjevně chybná. Proto hra pokračovala i na konci dne.

„Ano, pokud teď vidím obrázky s odpovídající perspektivou kamery, pak musíte jasně říci, že měla být penalta pro Eintracht Frankfurt, protože situace je ve zpomaleném záběru a televizních snímcích jiná než pro mě. na hřišti je jasný impuls oběma rukama – i když se na konci dne úplně nevytáhnou, ale stačilo to ke snížení hráče Lindstroma.“

Spad

Přiznání nebude pro Frankfurt žádnou kompenzací, ale znovu zdůrazňuje použití VAR a to, co představuje „jasnou a zřejmou chybu“. Zjevně také panoval určitý zmatek ohledně toho, zda jej VAR přezkoumal. Zápasy jsou dostatečně přerušovány rozhodnutími o ofsajdu a kontrolovanými góly. V zápasech se vždy objeví prvek ohrožení a některé vyhrajete, některé prohrajete. V tomto případě Frankfurt prohrál.

Odstraňte z fotbalu kontroverze a nebezpečí a odstraníte spoustu vzrušení. Skutečnost, že tento článek byl napsán a může vyvolat rozdílné názory, je do jisté míry o fotbale.

VAR, VAR, bla, bla, bla…

podobné příspěvky

Leave a Reply