Můžeme předpovědět vítěze Premier League pro rok 2023? – Fotbalové pohledy

3
Můžeme předpovědět vítěze Premier League pro rok 2023?  – Fotbalové pohledy

Předpovídání Premier League, nebo vlastně jakékoli velké sportovní ligy, není nikdy jednoduché. Vždy se najdou favorité a mnoho týmů je favoritů sezónu za sezónou, ale vždy se může objevit klíč, který posune očekávání všech. Můžeme tedy předpovědět vítěze Premier League pro sezónu 2023?

Pojďme se podívat na to, kdo by mohl mít nejlepší pozici, aby si odvezl domů trofej z Premier League, a kdo by mohl mít větší šanci na sestup.

Kdo jsou favorité na vítězství v Premier League 2023?

Z posledních pěti vítězství v Premier League čtyři z nich putovaly do Manchesteru City. Guardiola je na zabijácké sérii, vyhrál deset z posledních 13 pokusů o ligový titul. Tým je týmem světové úrovně, v současnosti bezpochyby jedním z nejlepších v zemi.

Podle odborníků jsou šance celkem jasné. City má aktuálně 46% šanci na výhru v lize, což je opravdu překvapivé číslo. Jsou daleko před svým druhým Liverpoolem, který má 30% šanci na výhru. Vzhledem k tomu, že dalším týmem je Chelsea s 10 %, existuje pouze jeden tým, který má reálnou šanci ukrást titul z Man City.

Tottenham však v posledních zápasech podává neuvěřitelně silný výkon. Mohli by se klidně posunout dále do řad, ale opět mají opravdu malou šanci na vítězství. Jejich největší nadějí je získat třetí místo z Chelsea.

Stručně řečeno, můžeme předpovědět, že Man City bude vítězem Premier League 2023. Nemůžeme to zaručit, ale je to zdaleka ta nejbezpečnější sázka, jakou můžete uzavřít.

Takže City vyhraje – kdo by mohl sestoupit?

Kdo by mohl jít dolů?

Některé týmy mají za sebou horší sezónu. Dva z favoritů na sestup v této sezóně jsou Bournemouth a Fulham. Oba tyto týmy se v této sezóně právě připojily k Premier League, ale udržet si svou pozici může tentokrát vypadat obtížně. Šance Bournemouthu na sestup se pohybují kolem 44 %, zatímco Fulham je těsně pozadu se 41 %. Zdá se, že v ohrožení je také Nottingham Forest, někteří odhadují 45% šanci, že si svou pozici v Premier League neudrží.

Také Southampton může čelit sestupu, pokud se mu nepodaří stáhnout současnou spirálu. Nakonec, k šoku pro mnohé, Everton může mít také šanci na sestup. Jejich tým není tak silný jako kdysi a mnoho jeho hráčů je daleko za svými nejlepšími výsledky. Bez značného otřesu týmu a mentality nevydrží v Premier League o mnoho déle.

Co si myslí bookmakeri?

Takže statistiky nezávislých sázkařů a statistických organizací jsou dobré a dobré. Ale pro některé z nás jsou jediným zdrojem, kterému budeme v této otázce skutečně věřit, sázkové kanceláře. Kdo jsou jejich favorité na vítězství v lize? Můžete namítnout, že nejvíce mohou ztratit, když se pomýlí!

Ale nepřekvapivě se zdá, že bookmakeři mají stejný názor jako my ostatní. Manchester City je favoritem na vítězství s průměrným kurzem 8/13 velké sázkové kanceláře a kontrolory kurzů. Těsně za nimi je Liverpool, 11.4. Dávají Arsenalu a Man United 40/1 kurz na vítězství a Newcastle United nejnižší z nejlepších týmů 150/1.

S Erlingem Haalandem, který má pravděpodobnost 11/4, že bude nejlepším střelcem celé ligy, je snadné pochopit, proč má City tak velkou šanci.

Pokud jde o sázkové kurzy na sestup, opět obecně sdílejí obecnou moudrost. Nejrizikovější je Bournemouth, kurz 8/15. Forest také nemá moc šancí zůstat v očích bookmakera, s 5/4 šancí na sestup.

Takže na základě nedávných trendů máme několikrát jasnou šanci na titul. Manchester City je současnými favority, těsně následovaný Liverpoolem. Ale upřímně řečeno, nikdo neví, co se může stát. Fotbal je krásná hra, částečně proto, že tyto věci se mohou tak dramaticky změnit v tak krátkém čase. Je to opravdu všechno, o co se hraje.

podobné příspěvky

Leave a Reply