Newcastle 0-0 Crystal Palace (3-2 na pera): Pope heroics posílá Toona skrz

0

Nick Pope byl dnes večer v St James’ Parku nepravděpodobným hrdinou, když třikrát zasáhl v penaltovém rozstřelu a poslal Newcastle do čtvrtého kola Carabao Cupu na úkor Crystal Palace.

Byl to nesouvislý večer, kdy jsme se snažili vytvářet šance, tlačit vysoko nebo hrát zezadu, ale další vítaný výsledek, když Mags Eddieho Howea pochodovali do posledních 16.

Po osmi změnách, kdy začali všichni jako Anderson, Manquillo, Shelvey, Saint-Maximin a Lascelles, plochá obrazovka v první polovině přiměla Howea k tomu, aby zavedl pět ze svých běžných 11, takže se všichni objevili Bruno, Botman, Trippier, Almiron a Willock. druhý 45.

Byl to nervózní začátek od Newcastlu, který utrpěl pár nedbalých momentů v držení míče, ale Eagles to nedokázali využít a sami si vytvářeli nějaké jasné šance.

Když se blížila 15minutová hranice, Straky začaly vidět o něco více míče, ale stále nedokázaly vytvořit nic pozoruhodného, ​​protože Palace vypadal pohodlně ve hře, která tak strašně postrádala kvalitu nebo jiskru.

Na první šanci zápasu jsme si museli počkat až do 21. minuty – Jean-Philppe Mateta se ocitl v prostoru po levé straně, ale jeho zásah dobře vychytal Pope, který vyrazil na roh. .

První šance Newcastlu přišla v půlhodině, když Sean Longstaff napálil míč do Elliotta Andersona, který skvěle zasáhl, než otočil svého obránce a zaregistroval první střelu na bránu pro Mags. Bylo to spíš podobné, ale slabé úsilí, které snadno inkasoval Sam Johnstone.

Do druhého poločasu jsme nastoupili se vzájemnými šancemi, které vytvořil Allan Saint-Maximin, který vypadal, že s největší pravděpodobností vytvoří něco z ničeho, přestože byl hluboko pod svými oslnivými nejlepšími výsledky. Nejprve Francouz krásně rozehrál míč na Andersona, který viděl, jak jeho hlavičku na zadní tyč odvrátila na roh. O chvíli později ASM našel neoznačeného Dana Burna, ale jeho hlavička mířila ze šesti yardů přímo na Johnstonea.

Eddie Howe pak provedl možná nejpůsobivější trojitou změnu, jakou jsme si v poslední době dopřáli luxusu, když Kieran Trippier, Sven Botman a Bruno Guimaraes nahradili Javiera Manquilla, Dana Burna a Seana Longstaffa, aby do týmu vlili nové nohy a kvalitu. . Miguel Almiron pak brzy nato nahradil Elliota Andersona a zavrhl naši největší šanci druhého poločasu poté, co se trefil do Trippierova krásného průchozího míče.

V tuto chvíli jsme viděli více míče, ale nikdy to skutečně nevypadalo na skórování proti organizovanému a fyzickému týmu Palace, který vypadal spokojeně s penaltami.

Bruno, který měl být posledním výkopem řádné hrací doby, shrnul večerní výkon, když jeho zoufalá snaha z dálky byla hodně daleko, než rozhodčí zafoukal na plný úvazek a poslal nás na penalty.

Chris Wood nastoupil na první penaltu a neudělal žádnou chybu. Luka Milivojevic pak následoval za Palace, ale jeho tečovaný kop dobře zachránil Nick Pope, než Trippier zvýšil důrazným zakončením před koncovkou Leazese na 2:0.

Záložník Will Hughes postavil Palace na palubovku, než Joelinton obnovil naše dvougólové vedení, přestože Johnstone dostal ruku k jeho střele. Joel Ward poslal Popea špatnou cestou, aby zvýšil na 3-2, pak Sven Botman napálil krotký pokus doprostřed, který byl zachráněn.

Pope dal Guimaraesovi šanci vyhrát, když zachránil Matetovu snahu, ale Brazilec vzplanul po koktavém rozběhu. Svým třetím a posledním záchranou pak Pope popřel Ebioweiovu snahu poslat Newcastle skrz a zachránit Brunovy ruměnce!

Newcastle nyní obrátil svou pozornost na Chelsea v sobotu, když Howeovi vysoce létající Mags chtějí zajistit třetí místo v přestávce na mistrovství světa.

Začátek XI: Papež, Manquillo, Lascelles, Burn, Targett, Shelvey, Longstaff, Joelinton, Anderson, Saint-Maximin, Dřevo

titulky: Karius, Trippier, Botman, Schar, Lewis, Murphy, Almiron, Willock, Guimaraes