Newcastle 1-0 Chelsea: Battling Mags jsou třetí, když vyhrál Willock stunner seals!

1

Newcastle potvrdil třetí místo v Premier League mířící do přestávky na Světovém poháru poté, co omračující Joe Willock zajistil Toonovi vítězství 1:0 nad týmem Chelsea, který nemá formu.

Mezi oběma stranami bylo málo šancí, oba týmy se snažily dostat do otevřených pozic v pokutovém území, ale okamžik magie od střelce z minulých týdnů stačil k tomu, aby je oddělil.

Howe udělal dvě změny oproti naší výhře 4:1 nad Southamptonem minulou neděli, když Chris Wood nastoupil za Calluma Wilsona – který byl na lavičku fit jen po tom, co celý týden trénoval sám – a Joelinton nahradil Jacoba Murphyho na levé straně. náš útok.

Chelsea předala debut 18letému Lewisi Hallovi a v jejich základní jedenáctce nebyl žádný Sterling, Aubameyang, Silva, Havertz nebo Cucurella.

Byl to nevyrovnaný začátek prvního poločasu. Fabian Schar si po brzkém faulu poranil hlavu a Ruben Loftus-Cheek se o chvíli později také vytáhl, když ho za pouhých šest minut nahradil brazilský reprezentant Thiago Silva.

Dobře jsme tlačili a v tomto smyslu jsme se na to těšili, ačkoliv jsme nedali první ránu, dokud krásný úprk od Willocka neskončil s Almironem; který těsně po 15. minutě odpálil volej levou nohou nad tyč.

Dřevo nenabízelo dost. Připojoval se k novinářům, ale jeho zdržovací hra musela být lepší, s příliš mnoha jednoduchými míčky, které se odrážely od velkého Kiwi, protože ani jedna strana skutečně neprosazovala svou dominanci ve hře, která se cítila být vyhrána.

Broja měl první pokus o gól těsně před půlhodinou, i když to Pope snadno tvrdil, než se Jorginho stal prvním hráčem, který šel do knihy po do očí bijícím výletu na Bruna. Botman pak o pět minut později provedl zásadní zákrok a vyrazil centr určený pro Broja na roh, právě když Chelsea hrozila, že vytvoří největší úvod zápasu.

Těsně před přestávkou zazněl penaltový pokřik pro Newcastle, když Burnův low cut back zasáhl Chalobahovu paži, ale rozhodčí jej odmával a VAR také. Výsledný roh byl hlavičkou nad a poločasový hvizd byl. 0-0.

První šance poločasu padla za pět minut do Newcastlu, když kličkový centr vyrazil zpět na trestnou lavici Joelinton, ale Brunovu snahu dobře zachránil Mendy a odraženou střelu Longstaffa zblokovala obrana Chelsea.

Začali jsme hromadit tlak téměř 15 minut ve druhé třetině nádherným centrem Willocka po levém křídle, který byl zabrán na roh s posledním příkopem bránící Chelsea.

Chelsea má svou první šanci poločasu po 20 minutách, když Trippier špatně dával míč do vápna a nechal Gallaghera otevřeného ke střele, kterou Pope dobře chytil a vyrazil na roh.

Toon konečně prolomil patovou situaci v polovině poločasu krásným míčem přes vršek od Joelintona, který dosáhl kroku Almirona, který se skvěle prosekl dovnitř a dribloval kolem Koulibalyho, než mu míč sebral Willock a perfektně zasáhl do vršku. pravý roh.

Potter, očividně nespokojený s dosavadním výkonem svých stran, provedl tři velké změny, když do konce zbývalo méně než 20 minut – za Blues nastoupili Ziyech, Cucurella a Havertz.

První změna večera v Newcastlu přišla také, když Chris Wood po 75 minutách uvolnil místo pro nevidomého Calluma Wilsona ve formě a slepého z mistrovství světa.

Do konce zápasu zbývalo 10 minut, Newcastle začal klesat hlouběji a hlouběji a vyvolával tlak z přední linie Chelsea, ale hosté se opět snažili vytvořit něco konkrétního.

Sven Botman byl nucen odstoupit kvůli zranění a nahrazen Mattem Targettem v 86. minutě poté, co byl několikrát ošetřen, přesunul Dana Burna na druhou pozici uprostřed.

Navzdory jejich maximálnímu úsilí jsme zůstali odolní v obraně a hostující strana nedokázala ani zaznamenat jediný výstřel na cíl po Willockově křiku.

Výsledkem je pět vítězství v řadě pro vysoko létající Magpies Eddieho Howea a evropský tlak by mohl být na kartách, pokud dokážeme udržet tento druh formy i do nového roku.

Dále pauza na mistrovství světa, tréninkový kemp v Saúdské Arábii a návrat do akce s Leicesterem za šest týdnů!

STARTOVNÍ XI: Papež – Trippier, Schar, Botman, Burn – Bruno, Longstaff, Willock – Almiron, Wood, Joelinton

TITULKY: Darlow, Lascelles, Shelvey, Wilson, Saint-Maximin, Targett, Manquillo, Murphy, Anderson.