Pavard vs. Mazraoui – Bundesligový Fanatic

3
Pavard vs. Mazraoui – Bundesligový Fanatic

Ideální pro každého trenéra je mít k dispozici dva špičkové hráče, kteří pokrývají každou pozici, a to s klubem velikosti a velikosti Bayernu, což je do značné míry pravda. Když však etablovaný vítěz Světového poháru ztratí místo ve prospěch svého náhradníka, často je výsledkem tření. V případě Rekordmeisterbitva mezi Benjaminem Pavardem a Noussairem Mazraouim, bude brzy chutnat.

Rozhodnutí Juliana Nagelsmanna zahájit v posledních dvou zápasech Bayernu proti Barceloně a Mohuči Maročana Mazraouiho se Pavardovi příliš nepovedlo, a přestože toho tolik neřekl, trenér Bayernu možná začíná upřednostňovat mladíka před Francouzem.

Pro Mazraouiho, který v létě podepsal smlouvu s Ajaxem na volné noze, to byl docela obrat. Kicker v srpnu hlásil, že se mu brzy dostalo kritiky za nedostatek asertivity a deficit v obranném povědomí. V úvodních týdnech sezóny viděl pouhých 33 minut akce a jeho první start přišel až 6. zápas proti VfB Stuttgart.

Nicméně, po sobě jdoucí starty a chvála od Nagelsmanna viděla, jak se k Pavardovu zděšení zvedl. „Nousovi se daří lépe a lépe,“ řekl nedávno trenér. “Jsem velmi spokojený s jeho vývojem. Zpočátku mu to trvalo trochu času, ale teď je mnohem sebevědomější.

Vložit z Getty Images

„Myslím, že rozložení hracího času je mezi nimi stejné. Nous si proti Barceloně vedl dobře. Proti agresivním týmům je velmi klidný na míči. Také chceme mít Benjiho jako možnost na pozici středního obránce, protože Lucas (Hernandez) je mimo.”

Sám hráč si soutěž také užívá a Pavard říká: „Je to dobrá soutěž, zdravý souboj. Oba v sobě přinášíme to nejlepší, což je pro nás dobré. V tuto chvíli se nedá říct, že by někdo z nás vyhrál tuto soutěž. Je důležité, abychom se neustále zlepšovali a měli v týmu tuto konkurenci.“

Pavard však byl údajně prvním hráčem mimo šatnu proti Mainzu a nebyl spokojený s tím, že nedostával tolik příležitostí hrát na své preferované pozici středního obránce.

Vložit z Getty Images

Mazraoui, nyní usazený a učící se více německy, nabízí Bayernu trochu jinou dynamiku než Pavard. V závěrečné třetině je mnohem aktivnější, i když Francouz je asi lepší v defenzivě. Takhle bolet hlava je pro trenéra Nagelsmanna ideální věc, ale ve vzduchu visí otázka, zda Pavard podepíše novou smlouvu s Bayernem, když má Mazraoui. Jeho současná smlouva v Allianz Areně vyprší v červnu 2024.

Otázka Pavarda nebo Mazraouiho v úterý proti Interu nevyvstane, očekává se, že Pavard bude partnerem Dayota Upamecana v centru při absenci Matthijse de Ligta, ale až se Bayern utká v sobotu na Olympiastadionu s Herthou Berlín, bude zajímavé vidět který se řadí vpravo vzadu.

podobné příspěvky

Leave a Reply