Pět klíčových zápasů Ligy mistrů – Bundesliga Fanatic

3
Pět klíčových zápasů Ligy mistrů – Bundesliga Fanatic

Střet mezi Sportingem a Eintrachtem Frankfurt v 6. hrací den Ligy mistrů na Estadio José Alvalade je záležitostí vítěze bere vše a na vítěze čeká místo mezi 16. V takto těsné skupině je stále možné, že poražený skončí dole a nedostane se ani do Ligy mistrů. Zde vám přinášíme pět klíčových zápasů, které by mohly v úterý večer změnit.

Carlos Edwards proti Tuta/ Evan Ndicka

Anglický forvard jistě využívá příležitosti k rozkvětu vzhledem k delšímu hernímu času a jde cestou, kterou zvolili Jadon Sancho a Jude Bellingham (jen v Portugalsku, nikoli v Německu). V prvním zápase skóroval proti Frankfurtu a také proti svému bývalému klubu Tottenham při svém nedávném návratu do Londýna.

23letý hráč je velmi přímý, skvěle drží míč pod kontrolou a je rychlý, když se dostane do situace jeden na jednoho obránce. Ukázal, že má dobrý finiš, a ačkoli to není hotový článek, střední obránci Eintrachtu ho budou muset dostat pod kontrolu.

Vložit z Getty Images

Pedro Gonçalves proti Jesperu Lindströmovi

Gonçalves a Lindström působí v podobných oblastech pro Lions a Eagles. Gonçalves by se měl vrátit do základní sestavy po odpykání trestu za červenou kartu, kterou dostal při domácí prohře s Marseille. Od návratu do vlasti po neúspěšném kouzlu s Wolves se stal klíčovým mužem. Všech jeho šest gólů v této sezóně padlo v lize, takže úterý by byl ideální čas otevřít si účet v Lize mistrů.

Dánský útočník Lindström byl v minulé sezóně Bundesligovým nováčkem roku, takže není překvapením, že v této sezóně nastoupil a už je spojován s hráči jako Arsenal. V této sezóně má na kontě pět gólů v Bundeslize a jeden v Lize mistrů. Vítěz zápasu se svou kvalitou ve správný den. To je čas zazářit.

Sebastián Coates proti Randal Kolo Muani

Pokud bude duel mezi Edwardsem a centrovými obránci Eintrachtu na jednom konci klíčový, pak bude stejně důležitý zápas frankfurtského nebezpečného muže Randala Kolo Muaniho a uruguayského obránce Sebastiana Coatese.

Kapitán Sportingu bude mít plné ruce práce proti Francouzovi, který od svého letního příchodu z Nantes vzal bundesligu doslova útokem. Z prvních jedenácti zápasů má na kontě tři góly a devět asistencí a svůj první gól v Lize mistrů zaznamenal minulý týden při výhře 2:1 nad Marseille.

Vložit z Getty Images

Kevin Trapp vs Antonio Adán

Útočná síla, kterou obě strany poskytnou, když budou usilovat o vítězství, které požene do zaslíbené země posledních 16, bude znamenat, že oba brankáři by měli vidět spoustu akce. Kapitán Frankfurtu Kevin Trapp ví, co se před klíčovým střetem očekává. “Mám opravdu dobrý pocit, protože si myslím, že ve srovnání s prvním zápasem proti nim jsme se opravdu zlepšili.” Jsme na to dobře připraveni.

„Sport má velkou kvalitu. V první řadě je to technicky velmi silný tým, který si dokáže vytvořit spoustu šancí. Musíme zůstat koncentrovaní celých 90 minut, bránit jako tým a zapojit do hry naše vlastní silné stránky. To je jediný způsob, jak vyhrát hru na této úrovni, kde vždy záleží na malých detailech.“

Adán, kterému je 35 let, už to všechno viděl se svými zkušenostmi v Realu Madrid a Real Betis ho určitě podrží.

Manuel Ugarte proti Djibril Sow

Vzhledem k tomu, že PSG i Tottenham pronásledují 21letého uruguayského defenzivního záložníka, víte, že máte ve svých rukou hráče nějakého talentu. Hned ve své druhé sezóně ve Sportingu zapůsobil loni, ale v této sezóně se skutečně dostal do popředí jak doma, tak v Lize mistrů. Sow je spíše veterán (i když ne ve smyslu slova Makoto Hasebe). Zápas mezi Ugarte a Sow bude daleko k rozhodnutí o tom, kdo bude v bitvě ve středu pole navrch.

Vložit z Getty Images

podobné příspěvky

Leave a Reply