Real Madrid vs Chelsea – Konvenční tvůrce hry

0
Real Madrid vs Chelsea – Konvenční tvůrce hry

The Conventional Playmaker předvádí taktiku každého ze čtyř nadcházejících čtvrtfinálových zápasů letošní Ligy mistrů. První…Real Madrid vs Chelsea!

Real Madrid smetl Liverpool a postoupil do čtvrtfinále, zatímco Chelsea se vrátila z porážky v prvním zápase, aby celkově vyřadila Borussii Dortmund ve druhém kole a udržela si své místo v letošní soutěži. Tyto dvě vítězné strany se utkaly v loňské soutěži a znovu se utkají o semifinálové umístění.

I když se obě strany v poslední době netěšily dokonalé formě, bylo by spravedlivé říci, že Madrid vstoupil do tohoto zápasu v mnohem lepší pozici než jejich soupeři. Madrid je druhý v La Lize, i když 12 bodů za Barcelonou, a ve svém prvním zápase po reprezentační přestávce porazil Valladolid 6:0. Chelsea je naopak v tabulce Premier League až na jedenáctém místě. To spolu s bojem o nalezení správné rovnováhy pro tým, který měl k dispozici, vyústilo v vyhození Grahama Pottera Chelsea. I když to byla práce, která by se nakonec ukázala jako obtížná pro každého manažera.

Potter použil řadu různých tvarů, aby ze svých hráčů dostal to nejlepší, včetně četných podpisů, které během lednového přestupového období uzavřel. Nejběžnější z nich byly 4-2-3-1 a 3-4-2-1 a oba byly používány způsobem, který viděl, že každý tvar je flexibilní. Pokud nebude do 12. dubna jmenován žádný nový manažer, jeden z uvedených tvarů by mohl používat dočasný manažer Bruno Saltor nebo 3-5-2, které přijal během svého prvního zápasu ve vedení; remízou 0:0 s Liverpoolem.

Bez ohledu na tvar, Chelsea má několik možností v širokých a stažených předních oblastech, ale žádné out-and-out č. 9, které začínají pravidelně. Romelu Lukaku byl zapůjčen zpět mezi čtvrtfinalisty Inter-Milán, Pierre-Emerick Aubameyang není ve formě a David Fofana hrál od svého lednového příchodu pouze dvakrát. Mkhalio Mudryk tam byl zkoušen při porážce Chelsea 0:2 s Aston Villou, ale je to spíše křídelník, který rád nosí míč z hloubi a provádí diagonální běhy dovnitř zleva.

Nedostatek důslednosti v útoku sehrál svou roli v tom, že Chelsea v této sezóně nevstřelila dost gólů. Zmíněná remíza viděla partnera Kaie Havertze Joao Felixe. Dobře kombinovali, ale v závěrečné třetině jim chyběla potřebná síla.

Je jasnější, jak by se Madrid měl a jak nastaví. Madrid je zvyklý na 4-3-3, Luka Modrič a Toni Kroos stále kontrolují hry, i když jim je hodně přes třicet. Eduardo Camavinga by se mohl snadno zařadit buď do střední zálohy 3, nebo na levého obránce, a obě role vykonává se zralostí po jeho 19 letech.

Na rozdíl od Chelsea Madrid pravděpodobně založí kmenového hrotového útočníka v Karimu Bezmeně. Všichni vědí, že vítěz Ballon D’or z roku 2022 drží držení míče, technická zdatnost a dominance v pokutovém území. Tým Carla Ancelottiho často útočí po levé straně s křídelníkem Viniciusem Jr., který přepíná hru zprava a kombinuje s Benzemou blíže ke gólu.

Vinicius je vrchní křídelník, jehož počet „na 90“ za dokončené nájezdy (3,89) a nájezdy do pokutového území (3,09) během letošní soutěže jsou vysoké. Viniciusova přítomnost může znamenat, že levá strana Realu a pravá strana Chelsea by mohly nastolit souboj, který pomůže určit výsledek nerozhodného výsledku. Modré to může lákat, aby nasadili zadní trojku, s krajním obráncem vpředu, který poskytuje extra ochranu proti levákovi. Reece James mohl zapadnout do obou pozic.

Data pro vezměte a přenáší mezi vybrané hráče. Vinicius vychází v obou kategoriích vysoko.

A 3-5-2 by to umožnilo. Nejen, že by to také zajistilo rovnováhu ve středu pole a vyrovnalo by se madridskému středu pole tři; N’Golo Kante se po zranění vrátil proti Liverpoolu a hrál po boku Matea Kovacice a Enza Fernandeze.

Fernandez byl podepsán z Benficy, která bude hrát s Interem, za klubový rekord 105 milionů liber v lednu a pro stranu to prospělo, i když ne vždy se výsledky dostavily. Jeho pohyb, aby se vyhnul značkování soupeřů a přijímal přihrávky od obránců, a pak jeho prostřelené míče, aby se setkal s běhy od hráčů dále vpřed, pomohly Potterovi pozitivně implementovat některé z jeho nápadů. Jeho role v držení míče a to, jak se s tím Madrid snaží vypořádat, může být dalším klíčovým duelem.

Dva rozdělení útočníci by mohli vést kanály a do mezer mezi obránci a uvedený tvar by maximalizoval Jamesovy kvality na míči. Ale jak ukázaly remízy v předchozím tažení, Vinicius byl vždy připraven přijmout míč, když Madrid držel míč na polovině Chelsea. Madrid v žádném případě není týmem jednoho muže, ale sám o sobě byl těžkou silou, se kterou se dalo počítat, a mohl využít jakýkoli prostor, který za sebou James nechá, když se tlačí dopředu.

Madrid se může dobře připravit tak, aby Vinicius mohl utíkat do prázdného prostoru vlevo, kde by mohl způsobit škodu. Software: Tacticalista

Ale s tím, co bylo řečeno, vždy existuje mimořádná šance, že bude nasazen ještě přímější přístup. Při nedávném výprasku 6-0 Madrid použil 4-4-2, což znamená extra útočného hráče. Kombinace v boxu a kolem něj byly časté a útok byl rychlý, který využíval nájezdy v širokých oblastech. Vinicius zejména zařídil jednu ze tří branek Benzemy perfektně vyváženým míčem ke vzdálenější tyči.

Toto je však vyřazovací zápas Ligy mistrů a 4-3-3 by v tomto smyslu bylo pravděpodobnější. Očekával bych, že obě strany budou obezřetné a pokusí se vzájemně odhalit obranné strasti při přechodech.

podobné příspěvky

Leave a Reply