Řekl Co? The Bundesliga Matchday 12 Trainer Soundbites – Bundesliga Fanatic

2
Řekl Co?  The Bundesliga Matchday 12 Trainer Soundbites – Bundesliga Fanatic

Ozve se závěrečný hvizd a na předchozích devadesát minut sedá prach. Ale tisk chce brzy získat názory trenérů Bundesligy, zda vyhráli, prohráli nebo remizovali. Zde je to, co měli říct po 12. dni zápasu.

Werder Brémy 1:0 Hertha Berlín

Ole Werner: „Byl to dobrý a vyzrálý výkon proti týmu, o kterém jsme věděli, že proti němu nedostaneme deset nebo dvanáct šancí. Byl to velmi těsný zápas, který nakonec dopadl podle nás. Zasloužili jsme si to tím, že jsme zůstali klidní a kompaktní. Neztratili jsme nervy ani jsme se nesnažili něco vynutit. Takže jsme ještě měli šance. Mohlo to dopadnout jakkoliv, a tak byl gól na konci jediným rozdílem mezi dvěma velmi vyrovnanými stranami.

„Klíčové pro nás bylo dobře bránit jejich pulty a udržovat správné rozestupy mezi našimi obránci. To jsme udělali opravdu dobře. V tom je síla Herthy a do jisté míry jsme jí to dokázali vzít.

„Každý ví, že Fülle je výjimečně hlavičkář. Nejen to, ale je to někdo, kdo má v krabici a kolem ní tolik kvality. Pozdní góly vypovídají hodně o klucích a jejich přesvědčení. Má to také hodně společného s předchozími zkušenostmi, které kluci měli během sezóny.

„Dnes bylo důležité nezaútočit se všemi zbraněmi, ale zůstat pod kontrolou, abychom nebyli tím týmem, který se chytil do pasti. To je něco, v čem jsme letos byli opravdu silní.”

Sandro Schwarz: „Naše ofenzivní hra byla velkým deficitem. Byli jsme tam příliš neopatrní a nedokázali jsme z dobrých situací nic udělat. Proto jsme si s sebou nemohli nic vzít, i když jsme byli herně téměř vždy dobří.“

Bayern 6:2 Mainz

Julian Nagelsmann: „Velká sláva týmu za to, co právě teď dělá, způsob, jakým se choval v posledních třech dnech, byl vynikající. Dali jsme opět spoustu gólů a udělali jsme to krásným způsobem. Je to skvělá zábava sledovat to z druhé strany.

„Máme dobrou kombinaci kvality a správného přístupu. Teď je to opravdu skvělé. Je příjemné, když se gólově prosadí šest různých hráčů, dodá to hráčům sebevědomí. Kluci, kteří přišli, si vedou velmi dobře, a to je to, čím se týmu také daří.“

Vložit z Getty Images

Bo Svensson: „Gratuluji Bayernu k zaslouženému vítězství. Taky si zasloužili vyhrát. V prvním poločase jsme měli po částech uklizeno, ve druhém jsme celoplošně chyběli.“

RB Lipsko 2-0 Bayer Leverkusen

Marco Rose: „S výsledkem jsme opravdu spokojeni. Nebyla to příjemná hra na oko a ani jsme to nečekali, protože oba týmy v poslední době odehrály spoustu zápasů. Oba týmy se pustily do boje a bylo vidět, že s ohledem na pár věcí jsme nebyli zvyklí hrát se zadní trojkou.

„Gól z přímého kopu nám určitě pomohl. Moc jsme toho nedovolili, dobře bránili, využili příležitosti k protiútoku a vyhráli důležitý domácí zápas.“

Xabi Alonso: „Druhý poločas byl jiný. Neměli jsme tolik šancí, ale cítil jsem, že musíme pokračovat, abychom ty šance měli. Víme však, jak je Lipsko dobré, jen potřebuje od nás jednu chybu, aby dostal druhý gól. Poté to bylo velmi, velmi obtížné.”

VfB Stuttgart 2-1 Augsburg

Michael Wimmer: „Začátek nám nevyšel ai když jsme se připravovali na fyzickou hru, Augsburg mohl jít do vedení už v páté minutě. První poločas byl docela vyrovnaný, Augsburg měl možná trochu navrch, protože jsme se nedokázali prosadit do hry. Trvalo to až do 65. minuty, než jsme skutečně našli naši drážku, střelou Wataru Enda. To nám dodalo sebevědomí útočit, vytvářet si šance a hrozit ze standardek.

„Naše úsilí jsme dokázali odměnit vítězným gólem. Při pohledu na zápas od 85. minuty to pro nás bylo zasloužené vítězství. Pokud by byl trest udělen, neměli bychom důvod si stěžovat, s tím musím souhlasit [Maaßen].“

Vložit z Getty Images

Enrico Maaßen: „Myslím, že jsme začali dobře a po pěti minutách jsme dali pěkný gól. Stuttgart využil svou první skutečnou šanci a vstřelil vyrovnání. Těsně před přestávkou i po ní jsme byli lepším týmem, měli jsme to pod kontrolou a v závěrečné třetině jsme byli často k nalezení. Klíčovým momentem pro mě byla penalta, která nebyla udělena. Podle mě měl ruku v nepřirozené poloze a proto měl zasáhnout VAR. To by pro nás byla velká šance dostat se do vedení, což by nám tady před plným domem opravdu pomohlo.

„Stuttgart se místo toho dokázal vrátit do hry dvěma standardkami, které jsme uklidili na čáru. Tyto okamžiky byly klíčem k tomu, aby se dav vrátil za Stuttgart. Viděli jsme, jak jsou silní z rohů a museli jsme se spokojit s bodem, protože jsme nedokázali dostatečně dobře bránit. Dnešek dokazuje, že tým chtěl vyhrát, ale musíme být kompaktnější. Celkově je frustrující shazovat body pozdě ve druhém zápase v řadě – musíme být lepší.”

VfL Wolfburg 4-0 VfL Bochum

Niko Kováč: „Dnes jsme hráli dobrý, velmi dobrý fotbal. Ve druhém poločase jsme si vytvořili mnoho šancí, které nás nakonec dovedly k zaslouženému vítězství. Jsem velmi spokojený a velmi šťastný. Chtěl bych svému týmu pogratulovat k mimořádně dobrému výkonu. Spousta věcí fungovala dobře.”

Vložit z Getty Images

Thomas Letsch: „Dnes byly mezi těmito dvěma týmy světy. Minulý týden nám chybělo vše, co nás posilovalo. To bylo nejpozději po stavu 0:2 úplně pryč. V souladu s tím jedeme z venkovního utkání nejen s porážkou, ale také se čtyřmi inkasovanými góly.

“To bolí a není tak snadné to vysvětlit.” Nesmíme znovu ukázat tento rozpor mezi dvěma hrami. Bude těžké takto soutěžit v lize.”

Eintracht Frankfurt 1-2 Borussia Dortmund

Oliver Glasner: „Jsme hrdí na vynikající výkon a zklamaní výsledkem. To, co jsme dali na hřiště ve druhém poločase a jak jsme BVB téměř zatlačili, bylo neuvěřitelné. Některé scény jsme zahráli nádherně, někdy dobře zmáčknuté. Ale musíme to vzít na sebe, že jsme z těchto šancí nedali žádný gól. V některých dnech efektivita, kterou jsme měli například proti Marseille, tam není. #

„Udělali jsme špatná rozhodnutí před soupeřovou brankou. Musíme řešit dva inkasované góly, které jsme špatně bránili. Dortmund chyb chladně využil. Budeme stavět na výkonu a stále získáme hodně bodů. Musíme si z této hořké porážky vzít hodně síly a sebevědomí. Nemám žádné výčitky.”

Vložit z Getty Images

Edin Terzic: „Máme z vítězství velkou radost, nebyl to od nás opravdu dobrý zápas. Intenzivní, velký boj. Pokud Eintracht hraje takhle pořád, moc týmů tady nevyhraje. Zejména tři ofenzivy si vedou velmi dobře. Museli jsme překonat spoustu napjatých situací. Bylo to šťastné vítězství, ale skvělé.

„Měli jsme opravdu dobré kombinace před dvěma brankami, když jsme hráli přesně v prostoru, který jsme chtěli. Přesto to bylo chvílemi hravě chudé. Není to jednoduché, když Frankfurt přináší všechny ofenzivní možnosti z lavičky. Gregor Kobel byl dnes vynikající.”

Union Berlín 2:1 Borussia Mönchengladbach

Urs Fischer: „Byl to fantastický druhý poločas, ve kterém jsme opravdu dominovali. Navzdory tomu, že můj tým šel pozadu, se nikdy nevzdal a především nebyl zoufalý, ale spíše zůstal v klidu a hrál svou hru. Opravdu jsme nepoužívali dlouhé míče a místo toho jsme se snažili hrát kratší dobu, abychom je rozebrali. Nakonec jsme dostali odměnu. Myslím, že i náš výkon v prvním poločase byl dobrý. Měli jsme příležitosti, ale buď jsme nebyli dostatečně klinicky, nebo nám ten poslední dotek nebo přihrávka chyběly. Ve druhém poločase jsme tvrdě pracovali a nakonec jsme zaslouženě vyhráli.

Daniel Farke: „Ve fotbale musíte očekávat cokoli, zvláště zde v Alte Försterei. Union často skóruje pozdě. Musíte být úplně vzhůru a my jsme nebyli v posledních sekundách. Je to neuspokojivý výsledek a porážka, která se těžko přijímá. Náš první poločas byl velmi dobrý. Byli jsme velmi solidní a nic jim neudělali. Zasloužili jsme si jít do vedení a možná jsme poté mohli být o něco lepší s pár našimi tahy.

Vložit z Getty Images

„Bohužel jsme to neudělali a Union začal vyvíjet stále větší tlak, ale upřímně řečeno, nepropouštěli jsme žádnou opravdovou šanci a jejich vyrovnání pak přichází z hlubokého kříže ze středu hřiště. Přišlo to z ničeho. Poté dostali své přesvědčení zpět a stadion se obrátil v jejich prospěch a zkomplikoval nám to. Naše defenzivní rozestavení nebylo ke konci na jejich druhý gól správné a dnes jsme na to doplatili. Je velmi těžké to přijmout, protože jsme si zasloužili víc.

Schalke 0:2 Freiburg

Thomas Reis: „Potřebovali jsme prvních pár minut na zahájení našeho pressingu, nefungovalo to tak dobře. Poté jsme udělali střídačku, díky které jsme byli herně lepší a mohli jsme přinutit Freiburg hrát dlouhé míče. Věděli jsme, že se chtějí hodně stěhovat, takže jsme měli zpočátku své problémy. Je velmi nepříjemné, když nevhodně zahrajete své přechodové momenty a nedorazí poslední přihrávka. Mohli jsme si vytvořit ještě jednu nebo dvě šance. Když jsme inkasovali gól na 0:1, ledabyle jsme bránili. Musíte vyhrát souboj. Stáhli jsme se a dali možnost vystřelit na branku z dobré pozice.

„Freiburg nás ve druhém poločase zaměstnal. Problémem zde byla penalta, která byla velmi nešťastná. Viděl jsem tým, který všechno investoval. Nakonec je třeba říci, že vítězství Freiburgu nebylo nezasloužené.“

Christian Streich: „Nevěděli jsme, jak Thomas Reis nechal svůj tým hrát. V rozběhu jsme se bavili hlavně o mentalitě a přístupu. Obojí jsme ukázali od první minuty. Před koncem první půle se lépe představilo Schalke a v posledních 15 minutách mělo Schalke velkou šanci, kde výborně zachraňoval Mark Flekken. Byl to dobrý výkon našeho týmu a myslím, že to bylo zasloužené vítězství.”

Kolín nad Rýnem 1:1 Hoffenheim

Steffen Baumgart: „Byl to skvělý energetický výkon od mého týmu. Dnes jsme byli o něco níže, ale dostali jsme se přes velmi vysokou intenzitu. S bodem jsme velmi spokojeni, za snahu jsme byli odměněni. Z mého pohledu je to spravedlivý výsledek. V poslední situaci jsme samozřejmě měli štěstí, že TSG neskórovalo.“

André Breitenreiter: „“Nakonec je remíza spravedlivá. Kolínští měli jen trochu času na regeneraci, za což mají velký respekt. Chyběla nám přesnost v posledním podání, hráli jsme příliš pomalu, příliš pomalu v rozehrávce. Oba týmy měly šance zápas rozhodnout.”

podobné příspěvky

Leave a Reply