Řekl Co? The Bundesliga Matchday 13 Trainer Soundbites – Bundesliga Fanatic

1
Řekl Co?  The Bundesliga Matchday 13 Trainer Soundbites – Bundesliga Fanatic

Ozve se závěrečný hvizd a na předchozích devadesát minut sedá prach. Ale tisk chce brzy získat názory trenérů Bundesligy, zda vyhráli, prohráli nebo remizovali. Zde je to, co měli říct po 13. dni zápasu.

Borussia Mönchengladbach 3-1 VfB Stuttgart

Daniel Farke: „Poslední dobou jsme procházeli obtížnou fází, takže výhra nám samozřejmě udělá hodně dobře. Nebylo jednoduché dnes nastavit obranu při počtu absencí, které máme, ale kluci makali pořádně a byl to špičkový týmový výkon. V prvním poločase jsme byli velmi dominantní a vstřelili dva skvělé góly, které budou vrcholem DVD.

„Dnes jsme se více soustředili na náš pohyb a měli jsme několik dobrých hlubokých běhů, takže bylo obtížnější se s námi vyrovnat. Po gólu Stuttgartu se tempo posunulo, ale tlak jsme ustáli a dovolili jsme jim opravdu jen jedinou skutečnou šanci ve druhém poločase, kterou Tobi Sippel bravurně zachránil. Přesto si myslím, že jsme si dnes výhru naprosto zasloužili.

Michael Wimmer: „Výsledkem jsme zklamaní. Bohužel se nám začátek nepovedl, což je u nás v tuto chvíli něco jako opakující se problém. Šli jsme pozadu s jejich první střelou ve hře. Poté jsme vypadali trochu nejistě a Flo Müller předvedl dva velké zákroky.

„Začali jsme do hry vrůstat zhruba po 25 minutách a začali jsme ukazovat, kvůli čemu jsme sem přišli. Po našem gólu jsme vypadali daleko agresivněji a statečněji a začali jsme Gladbachu opravdu dávat hru. Druhá půle byla vyrovnanější, my jsme měli větší šance, ale ty se musí chopit, pokud zde chcete dosáhnout výsledku.

Borussia Dortmund 3-0 VfL Bochum

Edin Terzic: „Rozhodně jsme chtěli vyhrát poslední domácí zápas tohoto kalendářního roku. Od začátku jsme předváděli dobré tempo a dostali brzkou odměnu. Chtěli jsme držet nohu na plynu, jakmile to šlo na 2:0; to se bohužel moc nepovedlo a navíc jsme měli trochu štěstí na gól z ofsajdu. O tom, zda to byl gól, nebo ne, rozhodoval pouze špiček palce u nohy.

„Bylo důležité vyhrát domácí. Nyní máme před sebou další dvě vzrušující výzvy. Vytvořili jsme základ pro to, abychom v nich vystupovali s velkou sebedůvěrou.“

Ukázka: Borussia Dortmund vs. VfL Bochum - předpověď, týmové zprávy, sestavy - Sports Mole

Thomas Letsch: „Gratuluji Edinu Terzićovi a Borussii Dortmund k výhře 3:0. Je těžké to shrnout. Vždycky to zní divně, když tu sedíte a říkáte, že jste hráli slušnou hru. Dlouhé úseky jsme však udržovali hru vyrovnanou a odvedli dobrou práci při implementaci věcí, které jsme si předsevzali.

Ale jádrem fotbalu jsou góly. Vepředu nám chybělo štěstí a v defenzivě jsme jako tým dělali do očí bijící chyby. Způsob byl dnes naprosto v pořádku. Byli jsme mnohem kompaktnější a odvážnější než v minulých venkovních zápasech.”

Augsburg 1-2 Eintracht Frankfurt

Enrico Maaßen: „Jsme velmi zklamaní, protože jsme se ujali vedení v ideální čas – je těžké získat dřívější úvodník. Pak jsme inkasovali zbytečnou branku, kde jsme měli lépe utnout jejich nájezdy do vápna. V prvním poločase to byl velmi vyrovnaný zápas, i když se nedá bránit všemu, co na vás Frankfurt hodí. Předvedli jsme další vášnivý a intenzivní výkon a těsně před poločasem jsme měli obrovskou šanci znovu se ujmout vedení.

„Frankfurt byl po přestávce silný a bylo frustrující, že jsme dostatečně nebránili po rohu, ze kterého skórovali. Bez ohledu na to jsme měli i potom dvě dobré šance. Musíme se ujistit, že tyto šance využijeme a v těchto klíčových okamžicích budeme lépe bránit.”

Oliver Glasner: „Jsem s dneškem velmi šťastný a spokojený. Očekávali jsme, že to bude těžké utkání – Augsburg předtím hrál velmi dobře proti Bayernu Mnichov a měl porazit Lipsko. Inkasovali jsme jejich první střelu v utkání, ale můj tým znovu předvedl fantastickou reakci. Neztratili jsme sebevědomí, dál útočili a vstřelili pěkné vyrovnání. Kevin Trapp před přestávkou předvedl životně důležitý zákrok, který nám zabránil znovu zaostávat.

„Byl jsem spokojený s tím, jak jsme hráli ve druhém poločase, protože jsme měli hru více pod kontrolou a ujistili jsme se, že zůstaneme na polovině Augsburgu. Poté, co jsme dali na 2:1, nedokázali jsme využít dvě nebo tři opravdu dobré šance, abychom hru uložili do postele. Díky tomu to bylo napínavé až do konce.”

Hoffenheim 1-3 RB Lipsko

André Breitenreiter: „Moc gratuluji Lipsku k zaslouženému vítězství. Je to pro nás velmi smutný den. Podezření se bohužel potvrdilo: Grischa utrpěl vážné zranění, zlomil si kotník. Další vyšetření odhalí, zda nedošlo k poškození vazů, ale bude mimo velmi dlouho.

„Gól na 1:0 přišel téměř v tu chvíli; tým potřebuje čas, aby se přes to dostal. Druhý poločas jsme pak začali dobře, ale tak jednoduchá chyba v naší rozehrávce se proti Lipsku stát nemůže. To bylo okamžitě potrestáno.”

Marco Rose: “Byl to silný výkon mého týmu. Šli jsme zaslouženě dopředu, ale samozřejmě jsme věděli, že Hoffenheim může být nebezpečný. Přesto jsme vše dobře ubránili. Poté, co se kluci ujali vedení, předvedli svou hru. Je výjimečné podat takový výkon proti tak dobrému týmu Hoffenheimu. Grischovi Prömelovi přeji vše nejlepší.

„Byla to důležitá a zasloužená výhra z čaje. Od začátku předvedli dobrý výkon a výkon přenesli přes 90 minut. To je velmi působivé proti dobrému týmu Hoffenheimu.”

Mainz 0-3 VfL Wolfsburg

Bo Svensson: „Myslím, že jsme v prvním poločase hráli velmi dobře. Do přestávky jsme šli za stavu 1:0, ale to neodráželo vyrovnanost hry. Ale góly jsou to, co se na konci dne počítá. Ve druhém poločase jsme pokračovali, ale v závěrečné třetině jsme si nedokázali vytvořit dostatek šancí. Dnes nám chyběla potřebná přesnost. Druhý gól zápas ukončil. Wolfsburg byl velmi klinický a my ne.“

Niko Kováč: „Chci pogratulovat svému týmu, i když konečné skóre je určitě lichotivé. Naštěstí jsme dostali první gól ze standardky. Náš herní management byl ve druhém poločase dobrý a nedávali jsme jim žádné šance. V tomto poločase hrálo mužstvo mnohem lépe. Je dobré začít týden třemi zápasy výhrou. Nyní samozřejmě chceme být úspěšní i v našich dalších dvou zápasech.”

Hertha Berlín 2-3 Bayern Mnichov

Sandro Schwarz: „Myslím, že jsme zápas začali velmi dobře. Dvojitý úder byl zbytečný, pak jsme se dobře vrátili. V prvních dvaceti to bylo pro nás těžké pár minut druhého poločasu. Poté jsme výsledek stále zlepšovali. Je nepříjemné, že jsme nezískali alespoň bod.“

Julian Nagelsmann: „Nebyla to jednoduchá hra. V prvním poločase jsme měli pár dobrých momentů, byl to divoký zápas. Vedli jsme 3:0, ale neměli jsme žádnou jasnou akci. Náskok byl obecně trochu příliš vysoký. Pak se dostáváme do fáze, kterou jsme tolik nezvládli. Bylo to opět napínavé. Nakonec jsme do toho hodili všechno, byl to zápas, který musíte vyhrát.”

Hertha BSC proti FC Bayern München - Bundesliga

Werder Brémy 2:1 Schalke

Ole Werner: „Jako krátkodobé hodnocení je neuvěřitelné, čeho kluci zatím dosáhli. Musím je za to pochválit. 21 bodů však na udržení v lize stačit nebude. To je důvod, proč bychom si na druhé straně mince neměli nechat vymknout důvěru, kterou si bezpochyby zasloužíme. To, že jsme se ukázali v první třetině sezony, ještě neznamená, že to udržíme. Musíme se i nadále zlepšovat.

„Hry jako dnes ukazují, jak blízko je všechno. Takové zápasy, stejně jako dnes, mohou s trochou štěstí pro Schalke a když budeme trochu méně efektivní před brankou, jít úplně opačně. To je důvod, proč je to pěkné umístění na krátkou dobu, ale 21 bodů není naším cílem pro sezónu. Musíme pokračovat v práci.”

Thomas Reis: “Je těžké najít vysvětlení pro porážku tak brzy po závěrečném hvizdu.” Kluci byli od začátku zápasu opravdu aktivní. Chtěli jsme dělat určité věci a být stateční. Zklamáním bylo vyloučení gólu Alexe Krále pro ofsajd. Pak jsme byli trochu nedbalí a neopatrní a najednou jsme prohrávali 1:0. Ve druhém poločase jsme dali znovu všechno. Někdy jen pár maličkostí vede k tomu, že dostanete gól.

„Před zápasem jsem mluvil o tom, že chci vidět zlepšení a myslím, že to fanoušci viděli, i když porážka bolí. Tým dnes ukázal, že je schopen hrát Bundesligu. Bod jsme si podle mě zasloužili. Pokud budeme takto hrát i nadále, začneme v budoucnu sbírat body.“

Bayer Leverkusen proti Union Berlin

Xabi Alonso: „Samozřejmě jsme spokojeni s výsledkem, ale také s výkonem. První poločas byl hodně těsný, druhý velmi dobrý, první gól byl pro nás hodně důležitý. Ještě nás čekají dva zápasy do týdne, chceme víc.”

Urs Fischer: „Myslím, že první poločas byl dobrý, kontrolovaný. Zase jsme zaostali kvůli rozehrávce, která nás trochu strhla. Druhý gól byl dárek. Pak nemůžeš jít do toho jako – to byl pro mě mládežnický fotbal. Když to uděláte takhle, je to někdy 5:0. To byla facka do tváře.”

Freiburg v Kolíně nad Rýnem

Christian Streich: „Tým hrál většinou hodně koncentrovaně. Věděli jsme, že Kolín bude hrát od první minuty do poslední. Ale tým odehrál velmi dobrý a vyzrálý zápas a zasloužil si vyhrát.”

Steffen Baumgart : „V prvních fázích jsme bránili se štěstím a dovednostmi. Pak promarníme dvě velké šance. Oba inkasované góly jsou příliš snadné. Nebyly to dobré tahy. Musíme dělat méně chyb.”

podobné příspěvky

Leave a Reply