Taktické prvky – The Conventional Playmaker

0
Taktické prvky – The Conventional Playmaker

Šest let, kdy Manchester United nezískal žádné stříbro, neskončilo, protože zničili Newcastlu sny o zisku první trofeje od roku 1969, vítězství 2:0, které si zajistilo šesté vítězství v Ligovém poháru, a Erik ten Hag poprvé ochutnal konečnou slávu jako manažer. .

Finále dohlíželo na klíčové duely napříč hřištěm a bylo dalším příkladem Man. United se od jmenování Ten Hag velmi dobře přizpůsobili aktuální hře.

Široké souboje

Antony se utkal s Danem Burnem v souboji pravého křídla proti levému obránci. Burn byl na Antonyho těsný, protože United měli míč na pravé straně, místo aby neustále padal. Proto bylo pro Antonyho těžší driblovat do prostoru a když se chtěl rychle otočit.

Ale křídelník je dobrý ve stísněných prostorech a nejednou z nich vymanévroval a kombinoval se spoluhráči. Brazilec také chtěl získat míč za střed hřiště Newcastlu. V prvním poločase se snažil pohybem zvát přihrávky z hlubších pozic.

I když slibná šance ve skutečnosti přišla, když Casemiro přehodil hru zleva doprava, přičemž míč spadl k Antonymu, který byl volný na křídle poté, co se Diogo Dalot i Fred dostali do poslední třetiny. Antony zahrál přihrávku Dalotovi, který se prosadil. Jeho centr byl dobrý a mohli ho lépe napadnout ti v pokutovém území, ale byl zblokován.

Zatímco pro Newcastle byl Allan Saint-Maximin mimo. Hrozil, když sjížděl po boku, aby dostal delší přihrávku, a když dribloval 1v1 proti Dalotovi v prvním poločase. Dribling zleva byl pro Newcastle způsob, jak dostat míč do vápna. Dalot také dostal žlutou kartu za faul na křídle, když se snažil dostat míč dopředu z více centrální pozice.

Newcastle zaútočil po pravé straně. Běhy byly provedeny záložníky směrem k poslední třetině, včetně těch za Lukem Shawem, které bylo možné dodat; Jedním z příkladů je, když Sean Longstaff vběhl za Shawa a zasyčel nízkým křížem přes bednu.

Střední obránce Fabian Schar posunul míč dopředu a přihrál do kanálu Miguelu Almironovi. Následně přihrál Trippierovi do prostoru na pravém křídle.

Trippier si vybral Longstaffův běh.

S míčem se setkal Saint-Maximin, který svým parádním zákrokem nohou vytvořil otvor, kde jeho následnou střelu vyrazil brankář David De Gea.

Nebo byly do pokutového území poslány centry pravého obránce (a vedoucího zdroje tvorby) Kierana Trippiera. Útoky po křídle byly jedním z aspektů Newcastlu, který zdánlivě chtěl hrát na přední noze. Newcastle dokonce dominoval v držení míče s 61 % na Man. United 39 %.

Newcastle útočil převážně po pravé straně.

Muž. United bránili hlouběji než obvykle a ujali se vedení

Muž, který ve čtvrtek před tímto finále Carabao Cupu odehrál důležitý zápas Evropské ligy proti Barceloně. United pravděpodobně nebyli schopni tlačit tak intenzivně jako obvykle. A vzhledem k důležitosti této hry nebyl prostor pro sebeuspokojení.

Muž. United bránili hlubší obrannou linií, což umožnilo Newcastlu tlačit se dopředu a vyvíjet tlak, což Man. United se snažili využít v přechodech. Strana deseti Hag se snažila vyhrát hru tím, co udělala bez míče, stejně jako, ne-li víc, než tím, co udělala s míčem.

Hráč zápasu Casemiro byl nedílnou součástí neutralizace tlaku vyvolaného čísly Newcastlu v Man. Polovina United. Casemiro se bránil proti tečům od záložníků Newcastlu a umístil se blízko zadní linie, která byla hluboká a úzká, když Newcastle zaútočil uvnitř Man. Polovina United.

Casemiro dokončil 5 zápasů. Zdroj: http://www.whoscored.com

Casemiro měl také hodně prostoru na pokrytí, když Man. United byli bez míče, protože Fred tlačil výš než Casemiro, když se United tlačili proti hromadě Newcastlu. Casemirovi to možná dalo více práce, ale Casemirova role ve vedlejší roli přináší to nejlepší z Freda, kterému role č. 8 vyhovuje více než role č. 6; Fred je účinný při zavírání a označování v oblastech blíže k soupeřově brance, a naopak při nájezdech do boxu, což způsobuje celkové nepříjemnosti na soupeřových stranách ve třetí třetině.

Byl to Casemiro, kdo také podal Mana. Sjednotit vedení. Poté, co byl Marcus Rashford faulován na levém křídle Guimaraesem, byl nařízen přímý kop. Shawovo švihové podání se setkalo s hlavičkou od Casemira, která byla nakonec po kontrole přes VAR považována za uvnitř.

Rotace v útoku

Muž. Největší hrozbou United bylo, když se jim podařilo dostat míč za obrannou linii Newcastlu. Jak střední útočník Wout Weghorst klesl do hlubší a hlubší pozice, Antony, Rashford, Bruno Fernandes a Fred by všichni běželi dopředu. Weghorst by se snažil nakrmit ty běhy, kdyby měl míč, ale někdy byl zablokován středem pole Newcastlu.

Tým Erika ten Haga pak před poločasovou přestávkou zdvojnásobil svůj náskok. Nebylo to nutně proti běhu hry, ale přišlo poté, co měl Newcastle nadále své vlastní šance a byl výsledkem rotace pozic útočníků.

Dlouhý gólový kop od De Gea mířil jasně, ale Casemiro ho srazil zpět do dráhy Rashforda, který rychle dal míč Weghorstovi.

Weghorst, možná netypicky, nesl míč dopředu a směrem k hranici pokutového území…

předtím, než vrátil míč Rashfordovi, který se rozběhl vedle Weghorsta, a mezi dvěma obránci, které Rashford porazil o tempo.

Rashfordova střela byla tečována, což nakonec sebralo míč brankáři Lorisu Kariusovi, který se představil ve svém prvním soutěžním utkání od doby, kdy před dvěma sezónami hrál za Union Berlín.

Přestože byl Rashford v posledních několika zápasech používán jako devítka mezi deseti Hagem, který změnil rozložení útoku, gól vzešel, když se Rashford odlepil z levé strany a v pozápasovém rozhovoru se Sirem Alexem Fergusonem se objevila poznámka bývalého manažera. o tom, jak on nevidí Rashforda jako out-and-out č. 9

Účinky náhražek druhé poloviny

Muž. United se dostali do poločasu o dva góly před náskokem, ale Newcastle ještě nebyl úplně mimo. A obě strany provedly klíčové změny; Dalot, který, jak již bylo zmíněno, byl zapsán v prvním poločase, byl nahrazen Aaronem Wan-Bissakou. Newcastle, na druhé straně, udělal méně podobnou změnu, když nahradil Seana Longstaffa, záložníka, Alexanderem Isakem, útočníkem.

Změna v Newcastlu znamenala, že jak začala druhá polovina, tým Eddieho Howea přešel z 4-3-3 na 4-4-1-1, přičemž Isak se umístil těsně za Callum Wilsonem č. 9. Isakův úvod přinesl více čísel v závěrečné třetině pro Newcastle.

Ale s jedním záložníkem méně neměl Newcastle přímé spojení mezi obranou a útokem, což znamenalo, že se obránci tlačili dopředu, aby přivedli míč na hřiště, a Man. United teď měli více čísel ve středu zálohy. Početní výhoda znamenala i Man. United měli ve srovnání s úvodní 45 minutou více příležitostí k protiútokům.

deset Hag udělal další čtyři náhradníky. Dva z nich byli záložníci Scott McTominay a Marcel Sabitzer, který nahradil Wout Weghorst a Fred. Odstranění útočníka a přidání dalšího záložníka nabídlo Casemirovi větší podporu a tím i větší ochranu proti pokusům Newcastlu přetížit poslední třetinu.

Obě strany tvary mezi minutami 70 a 78.

S odvolaným Weghorstem se Rashford přesunul do role č. 9, Fernandes přešel na levou stranu, což přineslo již zmíněnou šanci na protiútok.

Sabitzer znovu získal držení míče blízko půlící čáry.

Poté zahrál rychlou přihrávku na Rashforda, udržení a dynamiku při útočném pohybu.

Rashford projel po přímce středem. Proti dvěma obráncům si Rashford posunul míč na pravou nohu, poté vystřelil z hranice pokutového území a vynutil si zákrok od Kariuse.

Další překážku vytváření otvorů přinesl Wan-Bissaka, který se vypořádal se Saint-Maximinem v situacích na křídle. Wan-Bissaka je známý tím, že vyniká při obraně jeden proti jednomu a byl dokonalým řešením problémů, které křídelník Newcastlu způsoboval.

Antonyho nakonec nahradil Jadon Sancho, zatímco ten Hag provedl další změnu v obraně, tentokrát nahradil Rashforda středním obráncem Harrym Maguirem, který viděl Mana. Když se zápas chýlil ke konci, United se vrátili k zadní pětce.

Muž. United vyhráli po solidní ukázce. Nebylo to dokonalé představení, ale letošní vítězové poháru byli robustní a odborně přizpůsobení situacím ve hře. Poslední bod je opakující se funkcí ve hrách spravovaných desítkou Hag. Principy zůstávají v každém zápase, ale vždy je prostor se přizpůsobit.

ten Hag je vynikající taktik a opět se dobře přizpůsobil. Dělá to pořád a je to opravdu dobré. Má zavedené zásady a systém, ale stále se dokáže přizpůsobit situacím.

Ale je potřeba zůstat soustředěný, jako člověk. United se ve středu utkají s West Hamem United v FA Cupu a o víkendu nastoupí proti Liverpoolu.

podobné příspěvky

Leave a Reply