Vítězství proti Barceloně je ukazatelem postupu pod deset Hag – The Conventional Playmaker

1

Porážka lídra La Ligy Barcelony a postup do druhého kola Evropské ligy by mohla být považována za indikátor toho, že Manchester United udělal od konce předchozí kampaně výrazný pokrok.

Nejen vyhrát zápas 2-1 a 4-3 dohromady, ale udělat chytré změny v poločase, aby se zápas otočil ve svůj prospěch, je jedním z důvodů, proč bylo jmenování Erika ten Haga tak přínosné.

Uprostřed výkopu došlo pouze k jedné změně v základní sestavě United oproti předchozímu nerozhodnému výsledku. K dispozici byl střední obránce Lisandro Martinez, který nahradil Tyrella Malaciu, což znamenalo, že se Luke Shaw vrátil na své obvyklé místo na levém obránci.

Útok byl však položen jinak. Zatímco Rashford začal první zápas vepředu, Wout Weghorst byl vytlačen ze střední zálohy do přirozenější role devítky. A vzhledem k jeho vystoupení ve druhém poločase proti Leicester City se Jadon Sancho prosadil jako č. 10, zatímco Bruno Fernandes si udržel své místo na pravé straně.

Přestože zvolené rozestavení nebylo problémem při vstupu do hry, United dokázali vydržet složitý první poločas. Barcelona byla lepší. Lépe využili míče, získali míč zpět přes tlak vysoko na hřišti, blízko branky United a ujali se vedení poté, co Robert Lewandowski proměnil penaltu v 18. minutě.

Konec prvního poločasu se přiblížil, a přestože United měli své šance, nedusili barcelonské hromadění vlastním tiskem a nepropojovali se v útoku, jak se jim to před několika dny povedlo zejména proti Leicesteru. předchozí. Změny byly proto nutné.

Start do druhého poločasu dohlížel na to, aby byl Weghorst nahrazen Antonym. Místo hrotového útočníka/nekonvenčního č. 10 byl po zranění vracející se pravý křídelník. Tato změna vedla k úplnému přeskupení útoku United; Antony obsadil pravé křídlo, Sancho se přesunul doleva, Fernandes byl nyní zpět v centrální pozici a Rashford převzal plášť číslo 9.

Úvod Antonyho přinesl do útoku United jiný rozměr. Nabízel nájezdy vzadu a testoval vysokou obrannou linii Barcelony, což United během prvního poločasu nedělali dostatečně často. Je samozřejmé, že ve druhém poločase United využili rychlost vepředu více, než tomu bylo v úvodních 45 minutách.

Na rozdíl od Fernandese Antony izoloval levého černého Barcelony Alexe Baldeho, který měl v prvním poločase volnost levé strany Barcy. A křídelní křídlo také pomáhalo při hromadění, poskytovalo stálý míč a ačkoli nebylo vždy jisté, že najde „zabijáckou“ přihrávku, měl pravidelný talent být ve správný čas na správné pozici.

Hra na pravé straně může Fernandesovu profilu vyhovovat a tím i rozsahem jeho přihrávek, ale návrat na centrální pozici prospěl United a případné vyrovnání přišlo od Fernandese, který byl v uvedené pozici, aby odložil míč Fredovi.

Přibližně 90 sekund do druhého poločasu United získali míč vysoko na levé straně hřiště. Sancho, nyní na levé straně, rychle přihrál míč přes hranici pokutového území Fernandesovi, nyní na centru. Fernandes odložil míč Fredovi, který se rozběhl do strany z hlubší pozice. Dotek Brazilců sebral míč dvěma obráncům Barcelony a do volného prostoru uvnitř vápna, před jeho střelou slabší pravačkou vyrazil míč Marc-Andre ter Stegen a vyrovnal hrací plochu.

Fred skórování takovým způsobem může vést k tomu, že navrhne myšlenku, že je vhodnější hrát více dopředu, kde může tlačit na záložníky soupeře na polovině soupeřových stran a dělat pozdní nájezdy do pole bez označení. Komentáře Ten Hag v jeho pozápasovém rozhovoru pro BT Sport se dokonce zmiňovaly o Fredově „zaběhnutí…“ poté, co se Paul Scholes zeptal na midifeldera, který by mohl hrát pokročilejší roli.

Brazilská magie United pokračovala, když náhradník Anthony vstřelil vítězný gól. Dlouhý pas od Martineze poslal na levé křídlo. Shaw držel míč ve hře zadní patou směrem k Fernandesovi, který si prorazil cestu do prostoru, aby postavil Alejandra Garnacha, jehož střela byla zblokována. další pokusy byly zblokovány, než volný míč narazil na Antonyho, jehož první střela se protočila kolem ter Stegena.

Byl to druh cíle, se kterým by se Antony mohl spojovat; otevření těla pro střelbu z pravé strany preferovanou levou nohou směrem k pravému rohu branky. Pro křídelníka to byl také šestý gól v sezóně a jeho celkový příspěvek k vítězství United vedl k pochvale od deseti Hag:

„Je statečný a půjde do toho, a když bude příležitost, zaútočí. Tomuto týmu přináší tolik.”

Erik deset Hag na Antonyho

Garnacho, Diogo Dalot a Scott McTominay byli také představeni a byli dobrými možnostmi. Zatímco Rashford nebyl tak zaměřený na držení šířky na levém křídle, Garnachova přímočarost byla hrozbou pro pravého obránce Julese Koundeho v posledních fázích.

Výsledkem byl případ deseti Hagů, kteří provedli změny ve svém útoku, přičemž tyto změny fungovaly dobře a táhly zápas United. Útok, podobně jako v nedávných hrách, byl vyladěn, když bylo vyladění potřeba. Kombinace zavedeného systému a prostoru pro variace v útoku v závislosti na situaci přináší hráčům zboží.

Deset Hagových náhradníků a herní management byli stěžejní, ale vždy konzistentní vlastností byla pevnost a vyrovnanost zadní linie United. Trio Raphael Varane, Martinez a Casemiro se dobře vypořádalo s hrozbou, kterou Barcelona představovala, ať už prostřednictvím rozehrávek, kdy se hosté snažili využít chyby a když se snažili útočit rychlými přechody.

Nebyl to dokonalý, bezchybný výkon, zvláště s ohledem na problémy, kterým jsme čelili v prvním poločase, ale byl to další případ nastavení, i když objektivně v pořádku, nefungující a v poločase vyladěné, čímž se hra vrátila zpět. do United. Vynikající výkon ve druhém poločase poslal United do druhého kola a zaslouženě po dvou zápasech. Kultura klubu, důvěra hráčů, jak se zdá, v ten Hag, a všestrannost při dodržování požadavků systému jsou velmi zřejmé a zdá se, že všechny tyto vlastnosti, které se spojí, dělají z United stranu, kterou mají. nebylo od odchodu sira Alexe Fergusona.